Ключова небезпека в електромобілях, що шпигують за власниками: Євросоюз запроваджує нові правила кібербезпеки

19.04.2024   19:00    557

Сучасні автомобілі оснащені камерами та високотехнологічними датчиками, які підтримують безліч систем для нашої безпеки та зручності. Однак усі ці технології роблять їх потенційною мішенню для хакерів і кібератак. Цю загрозу серйозно сприймають ООН і Європейський Союз, які запровадили суворі правила кібербезпеки в автомобілях.


 

Усі нові транспортні засоби, що продаються в Європейському Союзі з 7 липня 2024 року, мають відповідати нормам ООН R155 і R156. Коротше кажучи, в стандарті R155 йдеться про роботу виробників автомобільного обладнання, тоді як R156 гарантує, що оновлення програмного забезпечення автомобіля будуть безпечнішими від загроз кібербезпеки.

Останні новини:  Знаменитий Porsche Cayenne переходить на електрику (Фото)

Ця зміна змусила кількох автовиробників припинити випуск старіших моделей у Європі, оскільки витрати на оновлення електроніки вважалися занадто високими. Жертвами правил кібербезпеки стали Volkswagen Up!, Transporter 6.1, Porsche Macan з ДВЗ і Porsche 718 Boxster/Cayman.

Німецький аналітик Моріц Шуларік зазначив, що, в першу чергу, мова йде про конфіденційні дані, які можуть бути виведені, особливо з електромобілів. З точки зору спецслужб, ці автомобілі з безліччю датчиків і камер є нічим іншим, як шпигунськими машинами на чотирьох колесах.

Останні новини:  Експерт розвінчав головні міфи про турбовані двигуни

Шуларік припустив, що сучасні електромобілі можуть знімати все, що відбувається навколо них, коли вони їздять по містах, а потім передавати дані своїм виробникам, деякі з яких знаходяться в Китаї. Відповідно до нещодавнього дослідження під назвою “Автомобільна кібербезпека”, проведеного Німецьким центром автомобільного менеджменту і американською компанією програмного забезпечення Cisco Systems, загрози кібербезпеці є “неминучими”, оскільки сучасні автомобілі вразливі до кібератак.


autogeek.com.ua

Останні новини:  Автомобільні фільтри: різновиди, характеристики та як обрати