Лікарі назвали ризики для здоров’я при певному кольорі очей

19.04.2024   01:00    540

Лікарі заявляють, що певний колір очей таїть в собі ризики розвитку конкретних захворювань. У їхньому списку меланома, алкоголізм, катаракта і вікові недуги.

Дослідження показали, що блакитноокі люди мають більше ризиків розвитку агресивної меланоми. З цієї причини носії такого кольору очей повинні краще захищати свою шкіру від сонця.


За результатами роботи, проведеної в 2001 році, Блакитноокі частіше впадають в залежність від алкоголю, ніж темноокі. Що стосується останніх, то вони частіше звикають до психоактивних і наркотичних речовин.

Останні новини:  Яка дієта може бути пов’язана зі зниженням ризику деменції

Шість років тому Американське товариство болю представило результати своєї роботи, згідно з якими світлоокі жінки краще переносять біль під час пологів і після них, а темноокі схильні до різних страхів і поводяться більш неспокійно.Також встановлено, що серед останніх менше людей, які страждають від вікових захворювань. У людей зі світлими очима вище ризик появи дегенерації жовтої плями, що призводить до втрати зору після 60 років.

Останні новини:  Медики назвали причини низького рівня цукру в крові

А кароокі, навпаки, більш схильні до розвитку катаракти. У пацієнтів з темними очима рідше фіксують втрату слуху, що пояснюється більшою кількістю меланіну у внутрішньому вусі. Пігмент захищає не тільки шкіру, волосся і очі, але і органи слуху. Однак серед таких людей багато тих, хто хворіє вітіліго, на відміну від блакитнооких.