Німеччина планує скоротити витрати на боєприпаси у 2027 році - Bloomberg

Today   18:15 (44 minutes ago)    141


Німеччина планує скоротити витрати на боєприпаси у 2027 році - Bloomberg

Німеччина планує у 2027 році передбачити близько 9,6 млрд євро на закупівлю боєприпасів, що на 1,4 млрд євро менше, ніж у 2026 році.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на копію проєкту федерального бюджету на 2027 рік, що є у розпорядженні агентства, передає Укрінформ.

«У проєкті бюджету на 2027 рік видатки на боєприпаси передбачені на рівні близько 9,6 млрд євро порівняно з 11 млрд євро у 2026 році», — йдеться в матеріалі.

Останні новини:  У ДР Конго від Еболи померли вже 1405 людей

Зазначається, що близько 7,7 млрд євро планується виділити з основного федерального бюджету, ще 1,9 млрд євро — зі спеціального фонду Бундесверу.

У федеральному міністерстві оборони Німеччини заявили Bloomberg, що поки не можуть коментувати окремі бюджетні статті до завершення формування федерального фінансового плану. «Закупівля боєприпасів є і залишатиметься пріоритетом», — наголосила представниця міністерства.

Зауважується, що проєкт бюджету ще може бути змінений під час подальшого урядового та парламентського розгляду.

Останні новини:  Волц спростував повідомлення про нестачу боєприпасів у США

Водночас Bloomberg додає, що зменшення запланованих витрат на боєприпаси відбувається на тлі загального різкого зростання оборонного бюджету Німеччини. Федеральний уряд передбачив на 2027 рік 109,7 млрд євро видатків за кошторисом міністерства оборони, не враховуючи додаткових коштів зі спеціального фонду Бундесверу.

Bloomberg пов’язує зміну структури видатків із перерозподілом коштів на користь інших оборонних напрямів, зокрема безпілотних систем, інформаційних технологій та протиповітряної оборони.

Останні новини:  Адміністрація Трампа просить Верховний суд дозволити обмеження щодо голосування поштою

Агентство зазначає, що скорочення запланованих асигнувань може вплинути на німецький оборонний концерн Rheinmetall, який є одним із найбільших у світі виробників 155-міліметрових артилерійських боєприпасів.

Водночас сума, запланована на 2027 рік, залишається значно вищою, ніж у 2025 році, коли Німеччина витратила на закупівлю боєприпасів менш як 4 млрд євро.

Фото: Bundeswehr


ukrinform.ua