Високий холестерин: шість ознак на ногах, які попереджають про небезпечний стан

16.06.2024   05:23    8

Холестерин сам по собі не небезпечний для людського організму. Однак високий рівень “поганого” холестерину (ЛПНЩ) може становити небезпеку для здоров’я. Речовина здатна забивати артерії і приводити їх до закупорки. Це, в свою чергу, підвищує ризик серцевого нападу.

При ураженні артерій, яке призводить до дефіциту кисню і поживних речовин, розвивається захворювання периферичних артерій (ЗПА). Якщо через високий холестерину кровотік порушений в нижніх кінцівках, можуть з’явитися певні симптоми в ногах.

Останні новини:  Серцевий напад: деякі риси обличчя можуть натякати на те, що ви в небезпеці

Ознаки високого холестерину в ногах при ЗПА:

  • Хворобливі спазми під час ходьби;
  • Оніміння, слабкість або тяжкість;
  • Повільний ріст нігтів на ногах;
  • Холодні ступні або пальці ніг;
  • Виразки на ногах, які не гояться, передає Cardiovascular Institute of the South (CIS) на сторінці в Instagram;
  • Знебарвлення шкіри на ногах або ступнях.
Останні новини:  Міфи про їжу: чим шкідлива локшина швидкого приготування

Єдиний точний спосіб дізнатися про високий рівень холестерину ЛПНЩ – здати кров на аналіз. Якщо діагноз підтвердиться, лікар запропонує деякі зміни способу життя. Ключова роль відводиться харчуванню. За даними благодійної організації Heart UK, оптимальним підходом є скорочення споживання насичених жирів і їх заміна ненасиченими жирами.

Насичені жири містяться в багатьох продуктах, як солодких, так і солоних. Більшість з них надходить в організм з м’ясних і молочних продуктів. Джерелами ненасичених жирів є рослинні олії, такі як оливкова, соняшникова, кукурудзяна, рапсова, горіхове і насіннєве, авокадо, горіхи і насіння, жирна риба.

Останні новини:  Цей вітамін знижує ризик смерті серед людей старше 70 років