Танцююча гусениця підкорила YouTube (ВІДЕО)

23.06.2024   05:00    13

Ентомолог із Каліфорнійського університету в Берклі (США) Аарон Померанц виявив у джунглях південно-східного Перу незвичайну гусеницю. Помітив він її зовсім випадково — те, що він прийняв за сухий лист, раптом змінило свою форму і почало активно рухатися. Вчений припустив, що гусениця відреагувала на шум, і разом із колегами провів експеримент. Люди видавали різні звуки і навіть кричали, а гусениця відгукувалася на шум «танцем.

Останні новини:  Жінка зафіксувала на відео, як її переслідують качки

Ентомологи вважають, що гусениця може бути личинкою метелика Nematocampa resistariaз сімейства п’яниці. Через великі відростки на спині її також називають «рогатий черв’як».

У спокійному стані її щупальця згорнуті в спіраль, але на момент небезпеки вони наповнюються гемолімфою і подовжуються. При цьому рухи гусениці нагадують рослини, що коливаються на гілці, що дозволяє їй успішно ховатися на тлі природи.

Останні новини:  Кіт, що сидить на дієті, знайшов спосіб вимагати їжу (ВІДЕО)

Вчені також вважають, що тонкі довгі щупальця відволікають птахів та інших хижаків: ті можуть ухопитися саме за них, і тоді гусениця встигне заповзти, а щупальце відросте знову. І ще одне пояснення – щупальця, можливо, здатні вловлювати вібрації хижих птахів та небезпечних комах, і в цьому випадку гусениця знайде час сховатися.