РФ змінила тактику обстрілів, побоюючись прибуття F-16 - британська розвідка

21.06.2024   06:31    22

Успішні атаки України на російські аеродроми змусили Росію продовжувати політику розосередження авіабазування далі від лінії фронту.

РФ змінила тактику обстрілів, побоюючись прибуття F-16 - британська розвідка

Фото: Getty Images РФ побоюється прибуття F-16 в Україну

Росія останнім часом почала завдавати ударів по українських аеродромах, побоюючись прибуття винищувачів F-16. Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії.

Протягом червня 2024 року російські ВПС продовжували чинити тиск на лінію фронту в Україні за допомогою тактичної авіації, тоді як дрони-камікадзе продовжували завдавати ударів по більш глибоко розташованій інфраструктурі та військовим об’єктам. Однак у період з 12 по 18 червня російська дальня авіація переключила фокус своїх ударів крилатими ракетами на українські авіабази, що майже напевно викликано успіхами української ППО, але також, ймовірно, наголошує на занепокоєнні Росії з приводу майбутнього застосування винищувачів F-16.

Останні новини:  У Москві сталися масштабні відключення світла

Зазначається, що серія скоординованих українських атак по об’єктах у Криму призвела до знищення критично важливих елементів російських ракетних комплексів класу «земля-повітря» С-300 та С-400. Ці успіхи наголошують на спробі Росії захистити свої активи в Криму, незважаючи на значні економічні витрати на протиповітряну оборону.

Останні новини:  Словаччина мимохіть озброює Україну своїми боєприпасами - ЗМІ

«Хоча цілком імовірно, що Росія зможе швидко замінити системи, виснаження, що продовжується, швидше за все, змусить Росію залучати обладнання з інших районів, як вона робила раніше, якщо вона бажає зберегти щільність прикриття ППО. В якості альтернативи Росія може бути змушена прийняти скорочення боєздатності, що надає її сили в Криму підвищеному ризику», — заявляють у британській розвідці.

Останні новини:  У Москві скоєно замах на заступника начальника радіоцентру супутникового зв'язку ЗС РФ

Подальші успішні атаки України на російські аеродроми, такі як Моздок, Актюбінськ, а останнім часом і Морозовськ, ймовірно, змусили Росію продовжувати політику розосередження авіабазування далі від лінії фронту.

У Міноборони Британії вважають, що це «майже напевно призведе до збільшення виснаження літака та екіпажу зі збільшенням часу вильоту. Можливо, саме з цим пов’язана випадкова втрата винищувача-бомбардувальника Су-34 у Північній Осетії на півдні Росії 12 червня».

korrespondent.net