Як спати всю ніч без пробуджень: поради експертів

16.06.2024   02:33    13

Щоб міцно спати без пробуджень, фахівці порадили дотримуватися графіку та уникати відпочинку на ліжку вдень. Також не рекомендують захоплюватися смартфонами і кофеїном перед сном.

На цю тему з експертами поспілкувалися журналісти видання Еxpress. Так, згідно з останнім дослідженням приватної лондонської лабораторії Thriva, лише 29 відсотків британців прокидаються з почуттям бадьорості. Зазначається, що змінити цей показник можуть допомогти звичайні звички.

5 порад для міцного сну

Підтримуйте регулярний режим сну

Прокидатися і лягати спати в один і той же час щодня необхідно для підтримки годинника сну вашого тіла.

Доктор Рошан Мохідін, практикуючий лікар загальної практики та спеціаліст зі зміни поведінки у Vitality, сказав: “Багато людей працюють із дому, тому вони втратили звичку щоденних поїздок на роботу, і це може означати, що є більш спокуса полежати в ліжку”.

Але лікар наполягає на тому, що підтримання регулярного режиму необхідне для “синхронізації режимів сну тіла”.

Останні новини:  Як волоський горіх зміцнює наше здоров’я

Коли це порушується, ваше тіло може бути складніше зрозуміти, коли ви хочете піти спати, і тому якість вашого сну неминуче знизиться.

Уникайте лежання (навіть у вихідні)

У вас може виникнути спокуса прилягти у вільний час, але експертка зі сну Стефані Ромішевскі попереджає, що це тільки увічнює погані цикли сну і може призвести до безсоння.

“Коли ми лежимо, нашому мозку важко зрозуміти, коли відчуваємо сонливість, оскільки він знає, що ви поспали “додатково”, навіть якщо ви лягли спати пізніше і не виспалися”, – додала вона.

Останні новини:  Наслідки струсу мозку можуть зберігатися протягом багатьох років

Скоротіть час за екраном перед сном

У багатьох є звичка дивитися відео на YouTube або у соціальних мережах у ліжку, коли не спиться. Однак це серйозно завадить вам заснути. Уникайте цієї спокуси, тримайте телефон, планшет і ноутбук за межами спальні, радить консультант Go Wild Даніель Перес Відаль.

Переконайтеся, що ви спите у правильному положенні

Багато хто з нас повертається, намагаючись знайти найкраще становище, щоб задрімати. Експерт зі сну блогу Each Night Нарван Аміні зазначив, що для середньостастичної людини сон на боці зазвичай вважається найздоровішою позицією для сну. Але він додав, що спати на животі – найгірше положення. Ця поза може призвести до безлічі проблем, таких як напруга м’язів і суглобів, скутість, біль у спині та шиї.

Останні новини:  Названо п’ять питних звичок, які прискорюють старіння організму

Уникайте певних напоїв

Чашка чаю допомагає розслабитись, але в ньому міститься величезна кількість кофеїну, який може порушити ваш сон.
Якщо ви не можете обходитися без цього напою, спробуйте варіант без кофеїну або віддайте перевагу трав’яним варіантам, таким як ромашка.

Вживання алкоголю також може серйозно погіршити ваш сон. Намагайтеся не вживати його ввечері, щоби добре виспатися.