Як вийти із зони комфорту? 6 ефективних тактик

13.06.2024   01:33    8

Прагнення до комфорту і безпеки закладено в людській психіці на інстинктивному рівні. Дивуватися цьому не варто. Оскільки протягом всього еволюційного шляху людина стикається з безліччю небезпек в природних умовах. Напрацьована тяга до стабільного існування стала запорукою виживання як виду. Так наш мозок з психологічної точки зору став сприймати сталість і зону комфорту як оптимальні умови для життя. Але для розвитку ця властивість, на жаль, грає не найкращу службу. Ми розповімо, як вийти із зони комфорту поступово і безболісно!

Щоб йти далі у своїх починаннях і перетворювати їх своїми діями в досягнення, потрібно виходити на арену життєвих битв. І, як тільки ми намагаємося це зробити (змінити роботу, місце проживання, звички тощо), мозок починає протестувати, сприймаючи ці зміни як потенційну загрозу. Для того, щоб цю саму зону комфорту ми не залишали, він виробив чимало вельми дієвих і спокусливих способів. Вони побудовані на механізмі отримання хай і миттєвого, але все ж задоволення. Серед них лінь, відпочинок, затишок і навіть побоювання, що буде гірше.

Останні новини:  Неприємний запах з рота: продукти та напої, які роблять дихання несвіжим

Що являє собою зона комфорту

Якщо ж подивитися на саме поняття зони комфорту з психологічної точки зору, стане зрозуміло, що це простір безпеки насправді не що інше, як ретельно захований в підсвідомості дискомфорт. А також психологічні рани, які заважають розвиватися особистісно і професійно. Із зони комфорту необхідно вийти, якщо ви не бажаєте, щоб життя і далі йшло по накатаному, але не приємному для вас сценарію. І це можна зробити, просто змінивши звичні життєві установки та несучи в буденну рутину нові дії.

Не живіть за сценарієм

У кожного з нас протягом життя під впливом певних факторів формується певний буденний моціон, навіть якщо ми прицільно не складаємо конкретного розкладу. Для виходу із зони комфорту потрібно його поламати, додавши нові заняття і (або) виключивши щось звичне. Інакше кажучи, додайте в життя трохи спонтанності. Ви побачите, що позитивні зміни не змусять себе довго чекати.
Заведіть собі нове хобі або спробуйте щось несподіване у творчості

Ніщо так не розвиває, як нові дії та нові враження. Тому спробувати те, чого ви ніколи не робили, подолавши нерішучість або навіть страх перед можливою невдачею, це надзвичайно ефективна тактика, як вийти із зони комфорту. Займіться, наприклад, малюванням або співом, навіть якщо ніколи не пробували цього робити. Не потрібно боятися, що щось не вийде. Ваше завдання на даному етапі не створити шедевр, а відкрити для себе нові, резервні можливості.

Останні новини:  Про небезпечні для чоловіків продукти розповів лікар-сексолог

Спробуйте досвід спонтанного знайомства з людиною

Можливо, ваша сусідка здається вам приємною людиною, про яку ви іноді замислюєтеся як про співрозмовника. Але ви все не можете знайти привід заговорити або просто не наважуєтеся, вважаючи цю ідею безглуздою. І це теж ознака зони комфорту. Поруште цю невидиму межу, заведіть нехай навіть безпредметну розмову. Як знати, можливо, у вашому колі спілкування з’явиться нова людина, а ви подолаєте власну сором’язливість і невпевненість.

Поставте чітку і досяжну в осяжному майбутньому мету

Задайте собі чесне питання про те, чого ви хочете, і дайте не менш чесну відповідь. А потім перетворіть його в ціль і починайте планомірно рухатися до неї. Не треба намагатися охопити все і відразу. Звертайте увагу більше на процес, ніж на кінцевий результат. Адже, щоб отримати його, вам доведеться змінюватися внутрішньо, думати так, як ніколи не думали, і робити те, чого ніколи не робили.

Останні новини:  Метеозалежним: як погода впливає на самопочуття

Контролюйте споживання інформації

Ми рідко замислюємося, але ставший загальнодоступним інтернет з’їдає величезну кількість нашого часу і психологічного простору. Якщо ви хочете вийти з зони комфорту, незайвим буде згадати, що реальне життя відбувається з нами, а не на екрані телевізора, планшета або смартфона. Скоротіть час і кількість споживаної з цих джерел непотрібної інформації. Ви відчуєте, як контроль над власним життям повертається до вас.

Створіть зміни в особистому просторі

Будинок. Він, бути може, і фортеця для більшості з нас, але пора згадати, що в цій фортеці час від часу потрібно проводити ремонт в прямому і переносному сенсі. Оновіть своє житло доступним вам способом. Немає можливості повністю реорганізувати простір, змінити меблі та колірну гаму? Почніть з малого — зробіть перестановку, повісьте на стіну плакат або картину, розсуньте штори та впустіть, нарешті, в кімнату сонячне світло!