Звички людей, які живуть, не зраджуючи істинному “Я”

18.06.2024   01:48    11

Емоційний інтелект — це потужна зброя, що дозволяє людині направити свою енергію в потрібне русло і в результаті отримати просто чудові результати. Однак є одна невелика каверза. Він марний, якщо ви не є автентичною особистістю.

Результати дослідження, проведеного в школі бізнесу Майкла Дж. Фостера при Вашингтонському університеті, дозволили зробити наступний висновок: люди не схильні сліпо довіряти демонстрованим ознакам емоційного інтелекту. Вони хочуть бути впевнені в тому, що ці емоції не фальшиві. Христина Фонг, глава команди дослідників, говорить: «Люди звертають увагу на емоції, які вони бачать. Їм справді є діло до того, чи це емоції справжні чи фальшиві».

В межах все того ж дослідження був зроблений висновок про те, що лідерам, які щирі у своїх словах, набагато краще вдається мотивувати свою команду. Все тому, що їх вчинки дозволяють їм завоювати довіру і повагу підлеглих. Вони не тільки говорять, але і роблять. Багато лідерів кажуть, що для них дуже важлива автентичність (щирість). Однак тільки істинно автентичні особистості щодня доводять це на ділі.

Автентичні особистості не намагаються сподобатися всім

Справжні особистості такі, які є. Вони знають, що комусь вони сподобаються, а комусь ні. Їх це цілком влаштовує. Справа зовсім не в тому, що їм наплювати, вони просто не дозволяють несхваленню зі сторони заважати їм робити те, що вони вважають правильним. Якщо це необхідно, вони готові прийняти рішення, яке не викличе схвалення. Готові здійснювати вчинки, які можуть комусь не сподобатися.

Оскільки автентичні особистості не жадають уваги, вони не намагаються вироблятися. Вони знають, що розмова в доброзичливій манері, послідовність і впевненість у власних словах призведуть до того, що люди будуть слухати уважно і з цікавістю.

Вони не засуджують

Справжні особистості відкриті для всього нового. Саме це і робить їх настільки цікавими. Крім того, оточуючі відчувають, що можуть легко підійти і зав’язати розмову. Ніхто не хоче спілкуватися з людиною, яка уперлася рогом і більше нічого не бажає чути.
Широта поглядів — це ключова складова успіху в роботі. Доступність (відкритість) у виробничому середовищі має доступ до нових ідей і допомоги зі сторони інших людей.

Останні новини:  Антирейтинг гурмана: 5 країн із найбільш нездоровою кухнею

Для того, щоб позбутися упередженості у поглядах і переконаннях, необхідно подивитися на світ очима інших людей. Це не означає, що ви повинні вірити в те, у що вірять всі ці люди. Не означає, що ви повинні виправдовувати їх погану поведінку. Це означає, що вам необхідно позбутися від звички або бажання засуджувати. Тільки тоді ви дозволите їм бути такими, які вони є.

Автентичні особистості прокладають свою власну дорогу в житті

Щастя і самоствердження автентичних особистостей ніяк не залежить від думки оточуючих. Вони вільні йти туди, куди їм вказує їх внутрішній компас. Вони знають, хто вони є. Вони не намагаються прикинутися кимось іншим. Вони знають, в якому напрямку їм потрібно йти. Це знання ґрунтується на їх власних принципах і цінностях.

Автентичні особистості щедрі

Кожному з нас доводилося працювати з такими людьми, які нічим не хочуть ділитися. Це можуть бути якісь ресурси чи інформація. Вони можуть боятися того, що ви перевершите їх.

Автентичні особистості неймовірно щедрі в цьому плані. Вони готові дати контакти потрібних людей, поділитися своїми знаннями і ресурсами. Вони щиро хочуть, щоб ви впоралися зі своєю роботою як можна краще. Такі люди — це командні гравці. Крім усього іншого, вони впевнені в собі. Вони не вважають, що ваш успіх може погано на них відбитися. Вони вважають, що ваш успіх — це і їх успіх теж.

Автентичні особистості до всіх ставляться з повагою

Вони завжди дуже ввічливі і відносяться до співрозмовників з повагою. Не важливо, чи то розмова з важливими клієнтами або офіціантом ресторану, в який вони прийшли пообідати. Вони не вважають себе вищими за інших.

Автентичні особистості не зациклені на матеріальних цінностях

Останні новини:  Лікарка розповіла, чому потрібно проходити 10 000 кроків на день

Для того, щоб бути щасливими, справжнім особистостям не потрібні дорогі речі й модні гаджети. Вони не бачать нічого поганого в купівлі якісних і гарних речей, просто їх щастя не залежить від їх наявності чи відсутності.

Щастя живе у них в душі. Вони насолоджуються важливими моментами життя — моментами, проведеними поруч з друзями та родиною. Вони знаходять насолоду в усвідомлення сенсу свого життя. Саме це робить життя по-справжньому цікавим.

Їм можна довіряти

Люди тягнуться до справжніх особистостей, адже вони знають, що їм можна довіряти. Коли ви не знаєте, що людина являє собою насправді, вам складно любити і поважати її. Автентичні особистості говорять те, що думають. Якщо вони дають обіцянку, вони обов’язково його дотримаються. Від такої людини ви ніколи не почуєте щось на кшталт: «Дурниця. Я сказав це тільки для того, щоб скоріше закінчити нашу зустріч». Вони говорять тільки те, що вважають правдою і в чому впевнені.

Їх важко образити

Вони впевнені в собі. Не вишукують образ там, де їх немає. Якщо хтось критикує їх ідеї, вони не розцінюють це, як свого роду виклик. Вони не бачать сенсу в тому, щоб робити поспішні висновки, смертельно ображатися на когось і думати над планом помсти.

Вони здатні об’єктивно оцінити негативну і конструктивну критику, визначити моменти, які дійсно потребують уваги, і внести необхідні корективи. Все інше вони залишають за кадром, при цьому ні на кого не ображаючись.

Під час розмови вони завжди відкладають телефон

Звичка писати повідомлення під час розмови з кимось або регулярно поглядати на екран телефону може відбити у співрозмовника всі бажання продовжувати розмову з вами.

Справжні особистості приділяють свою увагу виключно цій розмові. Бесіда більш цікава і протікає більш продуктивно тоді, коли ви повністю в неї занурюєтеся. Якщо ж ви заводите розмову просто для галочки, при цьому не випускаючи з рук телефону, то вашому співрозмовникові стає важко встановити з вами взаємозв’язок.

Останні новини:  Сонячні бурі можуть зруйнувати електромережі та підводні кабелі

Автентичні особистості надають значення навіть коротким, щоденним бесідам. Їм щиро цікаві навколишні люди. Саме тому їм так легко вдається ставити цікаві запитання і зіставляти отриману інформацію з життям співрозмовника в цілому.

Ними не керує їх его

Вони не приймають рішення лише на основі того, про що їм говорить его. Для задоволення їм не потрібно, щоб ними захоплювалися і любили оточуючі. Вони не намагаються опинитися в центрі загальної уваги. Не намагаються приписати собі чужі заслуги. Вони просто роблять те, що потрібно зробити. При цьому вони не кричать на все горло: «Гей, подивіться на мене!»

Їх ніяк не можна назвати дволикими

Вони слідують своїм власним порадам. Тобто в подібній ситуації вони вчинять аналогічно, а не навпаки. Вся річ у тім, що вони чудово знають самих себе. Брехуни або лукаві люди просто навіть не усвідомлюють своїх помилок. Вони сліпі і не бачать своїх власних слабких сторін. Автентичні особистості зовсім інші. Перш ніж щось робити і говорити, що вони працюють над своїми слабкими сторонами і помилками.

Вони ніколи не хваляться

Нам усім доводилося працювати з людьми, які тільки і роблять, що говорять про себе та свої досягнення. Чи задавалися ви коли-небудь питанням про те, чому вони це роблять? Вони можуть говорити про себе без угаву тому, що не впевнені в собі. Тому що бояться, що якщо самі не скажуть про свої досягнення, їх ніхто не помітить.

Автентичним особистостям немає чого хвалитися. Вони пишаються своїми досягненнями. Водночас вони чудово знають про те, що дійсно досягнення, яке заслуговує уваги, стане надбанням громадськості завдяки тій користі, яку воно потягло за собою. Тут вже не важливо, скільки людей дізнається про це та оцінить його по достоїнству.

Справжні люди знають, хто вони є. Вони впевнені в собі, чітко усвідомлюють, що відбувається навколо них і живуть справжнім моментом. Вони не намагаються розгадати чийсь таємний задум і не витрачають сили на інтриги.