“Викликає особливий жах”: Путін і Кім сформували ядерний блок проти Заходу, – The Times

20.06.2024   18:15    5

Візит російського диктатора Володимира Путіна до Пхеньяна є тривожною ознакою формування ядерного альянсу, відверто ворожого до НАТО і Заходу загалом. Про це пише The Times.

Автор публікації зауважує, що поставки північнокорейських снарядів для потреб загарбницької армії Росії в Україні – це лише половина проблем від цього альянсу. Інша половина – що КНДР отримує натомість від Росії.

“Дуже малоймовірно, що Кім Чен Ин привітав би Путіна так щедро лише за обіцянку їжі та палива. Кім Чен Ин хоче передові системи зв’язку, технологію ядерних підводних човнів, військову супутникову техніку та передову технологію міжконтинентальних балістичних ракет”, — вважає аналітик вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень Віктор Ча.

Останні новини:  В Угорщині зробили нові заяви щодо припинення війни в Україні

Як зазначає The Times, допомога Пхеньяну в удосконаленні програми балістичних ракет для підводних човнів “викликає особливий жах”, оскільки це дозволить Кіму за потреби здійснити раптовий перший удар за допомогою звичайних або ядерних боєголовок. Крім того, маючи таку зброю, він гарантує собі можливість потужного удару у відповідь, якщо військові спроможності КНДР на землі буде знищено.

Хоча багато аналітиків стверджують, що новостворений альянс Москви з Пхеньяном викликає роздратування в Пекіні, автор публікації нагадує, що саме Китай залишається головним торговельним партнером КНДР, тож у будь-який момент може припинити поставки палива та продовольства корейцям в якості покарання. Але цього не відбувається.

Останні новини:  NASA завершило першу імітаційну місію на Марс

“Розмови Путіна та Кіма про те, щоб кинути виклик американській гегемонії, узгоджуються з посланням, яке надходить із Пекіна — що американське століття закінчилося, і на його місце приходить нова сила. Повідомлення сформульовано тонко. Сі має надто багато витонченості, аби не заявляти прямо про існування нового надпотужного блоку на чолі з ним і за підтримки Росії, Північної Кореї та Ірану. Але йому і не треба – цього тижня в Пхеньяні Кім і Путін зробили це за нього”, – пише The Times.

Останні новини:  На саміті НАТО у Вашингтоні підписано історичний Український договір: основні положення

Візит Путіна в Пхеньян: останні новини

Як писав , підписання “стратегічного військового партнерства” між РФ і КНДР по своїй суті є демонстративним пактом про спільне руйнування глобальних правил і організацію масових вбивств мирного населення інших країн. Як заявив радник голови ОП Михайло Подоляк, це одностороннє і найбільш нахабне обнулення всього пакету міжнародних рішень, резолюцій і обмежень, накладених на КНДР.
Також ми розповідали, яку зброю Путін міг випрошувати Кіма під час цього візиту. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що російського диктатора цікавили не так снаряди, як бойова техніка.


uapress.kyiv.ua