Як позбутися від шкідливих звичок

24.06.2024   03:41    11

Здається, що позбутися від шкідливих звичок — завдання неможливе. Але насправді, потрібно просто знати як полегшити шлях для досягнення результату і який вжити комплекс заходів. У цій статті ми ділимося з вами ефективними способами, які, безсумнівно, в цьому вам допоможуть.

Так чи інакше, кожен прагне до якісного життя і намагається всіма способами його поліпшити. І саме згубні звички стоять у нас на шляху і є головними перешкодами через які ми не можемо перейти на новий рівень «кращої версії себе». Під шкідливими звичками зазвичай маються на увазі: куріння, надмірне вживання алкоголю і солодкого, прокрастинація (відкладання справ на потім), шопоголізм і т. д. З чого ж почати боротьбу проти них?

Почніть з однієї звички

Коли ви намагаєтеся змінити всі звички разом, виникає ризик, що зрештою не вийде викорінити ні одну з них. Для організму це велике психологічне і фізичне навантаження, хоч і з позитивним результатом. Щоб полегшити цю боротьбу, слід починати з якою-небудь однієї звички, і тільки після закріплення результату, переходити до іншої. Відмова від куріння, наприклад, тягне за собою зміни в харчуванні. Виникають раптові потреби в перекусах, як альтернатива звичної сигарети. Дотримання будь-якої дієти в цей момент буде даватися з величезним трудом. Дайте собі один місяць для однієї звички та ви відчуєте, як легко можна добитися бажаних результатів, не змінюючи в корені все своє життя.

Остерігайтеся спокуси

Останні новини:  Антирейтинг гурмана: 5 країн із найбільш нездоровою кухнею

Навколишнє середовище впливає на формування звичок набагато більше, ніж ви думаєте. Все що викликає спокуси та бажання зірватися варто тримати якомога далі від себе. Якщо ви хочете правильно харчуватися, буде краще, якщо ви позбудетеся від всіх шкідливих продуктів у вашому холодильнику і на полицях в шафах. Наступного разу, відкривши дверцята холодильника, вам попадеться на очі не ласий шматочок десерту, а корисний фрукт або салат. Тому перш ніж починати змінювати себе, перегляньте ваше оточення і змініть його на вашу користь.

Продовжуйте, навіть після невдалих спроб

Мета досягається маленькими кроками. На те, щоб позбутися від шкідливої звички за один день здатні лише одиниці. Спробуйте почати зі скорочення дій у сторону конкретної звички. Наприклад, скорочуйте кількість викурених сигарет або час витрачений на соціальні мережі з кожним днем. У випадку з кавою, не потрібно відразу переходити на воду або чай. Значним досягненням буде вже те, що ви будете випивати 1-2 чашки замість 4 в день. Існує один секрет: для формування нової звички потрібно рівно 3 тижні (21 день). Доведеться докласти всю силу волі та перетерпіти цей період, але справа варта того.
Поставте мету і знайдіть вагому причину для відмови від звички

Останні новини:  Правильний сніданок для тих, кому не вистачає енергії

Чому нам так важко відмовитися від звички, розуміючи, що це не несе ніякої користі для нас і нашого життя? Цьому є наукове пояснення. Багато пристрастей викликають викид дофаміну — гормону задоволення. Відмовившись від куріння, шоколаду та кави, ми відчуваємо стрес і перешкоджаємо виробленню дофаміну. Щоб справитися з цим, ви повинні залучити свій розум. Уявіть чітку грань між вами та вашою звичкою і визначте найголовніші причини чому ви хочете відмовитися від них. Потрібно усвідомити, що зависання на просторах інтернету до опівночі, замість того, щоб раніше лягти спати призведе до розбитого стану вранці та зіпсованого робочого дня. Спираючись на такі приклади надалі, ви зможете завжди тримати їх в голові та повторювати їх у спробі зриву.

Останні новини:  Сонячні бурі можуть зруйнувати електромережі та підводні кабелі

Ведіть щоденник

Планування — ключ до успіху. Записуйте всі ваші цілі, плани дій, вдалі та невдалі спроби на папір. Це допоможе вам відстежувати причини того, що привело вас до кінцевого результату. Шанси на успіх у боротьбі проти звичок зростають удвічі, коли план дій продуманий заздалегідь і знаходиться завжди під рукою. У нього можуть входити найпростіші та банальні формулювання: прочитати 20 сторінок, сходити в тренажерний зал, випити 5 склянок води й т. д.

Прощайте себе

Навіть чіткий план і усвідомленість можуть не врятувати вас від зривів і це нормально. Зайва самокритичність в цьому випадку може привести до зниження самоконтролю і згодом до депресії. Просто вибачте себе і продовжуйте триматися наміченого шляху. Невдачі роблять нас тільки сильнішими та витривалішими.

Остання порада і швидше за все, найбільш цінна. Правильно вибирайте своє оточення. Ми переймаємо звички в образі життя у тих, хто знаходиться навколо нас. Амбітні та щасливі люди мотивують нас на великі досягнення і допомагають нам стати краще.


lady.kyiv.ua