Як швидко повернути авто з штрафмайданчика

27.04.2024   20:24    229

Щодня столичний бюджет поповнюється коштами власників авто, які допустили порушенння правил паркування. Лише з початку квітня цього року інспектори  Департаменту транспортної інфраструктури м. Києва винесли більше 4300 постанов про порушення правил паркування на суму понад 2 млн грн.


Якими ПДР найчастіше нехтують столичні водії та як швидко забрати авто з штрафмайданчика, читайте у ексклюзивному матеріалі Інформаційної автоплатформи Newsauto.

Авто дописувачки Ганни у Києві забрав евакуатор за паркування у невстановленому місці (зупинка ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій). Така неприємна історія в її водійській практиці трапилась вперше. Проте протягом двох годин жінці вдалось повернути свій транспортний засіб.



На власній практиці переконалась, що завдяки цифровим технологіям, авто повертається власнику досить швидко, навіть коли ти знаходишся на іншому кінці міста. Головне – мати завантажені застосунки “Київ цифровий”, “Дія” та кошти на картці щоб сплатити штраф. Єдине, що вдалось не з першого разу – пройти фотоідентифікацію через “Дію”, – розповідає Ганна.

Куди звертатись якщо “зникло” ваше авто

Якщо ви повернулись до місця, де знаходилась ваша автівка і виявили, що її там  немає, перше, що варто зробити – зателефонувати за номером 102 або на гарячу лінію патрульної поліції за номером (044) 287-82-82. Так ви з’ясуєте чи машина евакуйована на штрафмайданчик, чи викрадена.



За що можуть оштрафувати інспектори з паркування

Останні новини:  Дебютував оновлений знаменитий корейський кросовер дешевше "Дастера" (Фото)

Підстав для евакуації транспортного засобу інспектором з паркування є чимало.  Зокрема, розміщення транспортного засобу, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху:

  1. на проїзній частині у два і більше рядів;
  2.  у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:
  • на залізничних переїздах;
  • на трамвайних коліях;
  • на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
  • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
  • на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
  • на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
  • ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності – ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
  • ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
  • у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
  • ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
  • своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
  • розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
  • розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
  • перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
  • порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Директор Департаменту транспортної інфраструктури Київської ОВА Валентин Осипов звертає увагу водіїв, що інспектори з паркування не мають права брати готівку в рахунок оплати паркування або в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення.За це передбачено штраф у розмірі від 15 до 70 неоподатковуваних мінімумів.

Останні новини:  Nissan показав футуристичного наступника моделі GT-R

Як забрати авто після евакуації  з штрафмайданчика

Повернути евакуйоване авто зі штрафмайданчика у столиці можна через застосунок «Київ Цифровий». Сервіс інтегрований з «Дією», а  це означає для автовласника простий і зручний шлях ідентифікації особи.

Крок 1: зайти в розділ “евакуація” застосунку Київ Цифровий;

Крок 2: перейти “перевірити авто”, вказавши номер свого транспортного засобу;

Останні новини:  Genesis оновив конкурента BMW X3 і Mercedes-Benz GLC (Фото)

Крок 3: завантажити електронний формат техпаспорта ТЗ та посвідчення водія через «Дія»;

Крок 4: обрати категорію “штрафи” і перейти на неї, додати номер транспортного засобу, після чого з’явиться вікно із сумою штрафу близько 2000 грн (за порушення правил паркування, вартість евакуації, зберігання авто на штрафмайданчику та комісію за обробку платежів) і можливістю оплатити його;

Крок 5: зачекати на затвердження заявки та отримати QR-код щоб показати його на штрафмайданчику інспектору і повернути авто.

Транспортні засоби можна забрати зі штрафмайданчиків Києва у понеділок-п’ятницю з 09:00 до 21.00, суботу-неділю з 11.00 до 21.00  за такими адресами:

– вул. Гната Хоткевича, 20Б
– вул. Мрії, 1

ВАЖЛИВО: вартість евакуації — 1270 грн. Вартість зберігання автомобіля залежить від того, як довго він знаходиться на штрафмайданчику. Перебування авто на майданчику до 7 діб коштує 144 грн на добу, понад 7 діб — 24 грн на добу. Сплата самого штрафу за неправильне паркування — 680 грн. Якщо оплатити штраф протягом 10 днів з моменту призначення, діятиме знижка 50%.

Авторка: Ганна Швець


newsauto.com.ua