Палеонтологи дослідили хребці шаблезубих котів Smilodon fatalis із знаменитих асфальтових ям Ла-Бреа в Лос-Анджелесі. Серед кісток виявилося несподівано багато аномалій, включно зі змінами, схожими на наслідки пухлин нервової системи.

Smilodon fatalis був великим хижаком Америки і зник наприкінці льодовикового періоду. У Ла-Бреа збереглася винятково велика кількість його решток, тому колекція дозволяє оцінювати патології не в однієї особини, а на рівні популяції.
Автори звернули увагу на частоту деформацій хребців. Частина змін могла впливати на рухливість, викликати біль або стискати нерви.
Чи могла популяція втрачати генетичне різноманіття
Одним із можливих пояснень високої частоти вроджених проблем є зниження генетичного різноманіття. Коли популяція скорочується, близькоспоріднене схрещування стає частішим і рідкісні шкідливі варіанти генів можуть проявлятися частіше.
У кістках виявили зміни, які дослідники пов’язують із патологічними процесами в нервовій системі. Деякі з них могли впливати на координацію, силу або здатність тварини нормально полювати.
Автори не вважають генетичні проблеми єдиним доведеним поясненням вимирання Smilodon. На популяцію одночасно могли впливати кліматичні зміни, скорочення великої здобичі та інші фактори.
Проте патології дають рідкісну можливість побачити, з якими проблемами могли жити окремі тварини в період, коли популяція вже перебувала під сильним тиском.
Джерело: Smithsonian Magazine

367