У столиці Боснії і Герцеговини проходить 32-й Sarajevo Film Festival — один із найбільших кінофорумів Південно-Східної Європи. Протягом восьми днів глядачам мають показати понад 250 фільмів приблизно із 70 країн та регіонів.

Фестиваль відкрився у Національному театрі Сараєва фільмом «Fatherland» польського режисера Павла Павліковського. Картина до цього вже була представлена на Каннському кінофестивалі.
За головні нагороди Heart of Sarajevo цього року змагається 51 фільм у чотирьох конкурсних секціях. Серед них є повнометражні ігрові стрічки, документальні роботи, короткий метр і студентське кіно.
Значна частина конкурсної програми складається з прем’єр. 21 картина матиме світову прем’єру, шість — міжнародну, одна — європейську, а ще 23 роботи вперше покажуть у регіоні.
Україна також представлена у конкурсній програмі. Короткометражний документальний фільм «Паром пливе» Жори Папояна, створений у копродукції України та Великої Британії, бере участь у документальній секції.
Стрічка розповідає про літнього вчителя музики з невеликого українського острова, який під час війни стає військовим диригентом на похоронах загиблих, але водночас намагається зберегти дитячий музичний ансамбль.
Sarajevo Film Festival заснували у 1995 році, ще наприкінці війни в Боснії. За три десятиліття він перетворився на один із ключових майданчиків для кіно Південно-Східної Європи та регіональних копродукцій.
Джерело: https://www.thestar.com.my/news/world/2026/08/15/sarajevo-film-festival-opens-with-over-250-films

1088