PepsiCo повідомила, що протягом минулого року сплатила в Росії близько 237 мільйонів доларів податку на прибуток. Компанія розкрила ці дані в межах нової звітності про податкові платежі за межами США.

Після початку повномасштабної війни PepsiCo заявляла про припинення продажу Pepsi, 7Up і Mirinda в Росії. Водночас компанія не залишила російський ринок повністю й продовжила виробляти інші продукти.
У Росії працюють підприємства PepsiCo, які випускають молочну продукцію, снеки та інші товари. Бізнес компанії в країні залишається значним за обсягами продажів і кількістю працівників.
Саме через продовження діяльності PepsiCo неодноразово ставала об’єктом критики з боку українських організацій та кампаній, які закликають міжнародний бізнес повністю залишати російський ринок.
Компанія пояснювала збереження частини операцій необхідністю постачати базові харчові продукти та підтримувати працівників. Водночас податкові платежі від бізнесу надходять до російського бюджету.
Оприлюднення конкретної суми податків знову привернуло увагу до того, наскільки великим залишається фактичний масштаб діяльності міжнародних компаній у Росії.

962