Вчені знайшли артефакт що переписав історію корінних американців

11.06.2024   00:30    368

Завдяки нещодавньому дослідженню вчені виявили невідомі раніше торговельні мережі корінного населення Америки. Відкриття стало можливим завдяки дослідженню звичайних намистин, знайдених в регіоні Великих озер.

Корінні американці відігравали значну роль у ранній трансатлантичній торгівлі, часто залишаючись у тіні європейських колонізаторів. Однак нещодавнє дослідження скляних намистин, яким 370 років, показує, що корінні громади займалися торгівлею незалежно від європейського впливу, пише IFLScience.

Скляні намистини, вироблені в таких містах, як Венеція, Париж, Амстердам та Руан, були центральним елементом взаємодії між європейськими поселенцями та корінними громадами Північної Америки в колоніальний період.

Останні новини:  На Волині виявили унікальну рослину, яка не має листя

Дослідники проаналізували понад 1000 намистин із Західних Великих озер і виявили, що багато з них виготовили ще до прибуття перших європейських місіонерів у цей регіон. Цей висновок ставить під сумнів поширену думку про те, що європейці були першими в цих торгових мережах.

Хімічний аналіз показав схожість цих намистин із намистинами, знайденими в Онтаріо, що свідчить про те, що корінні народи торгували ними на величезних відстанях без участі європейців.

Останні новини:  Науковці з’ясували, чому зникли поселення вікінгів у Гренландії

Дослідники зазначають: «У Західних Великих озерах хімічний склад намистин вказує на зв’язок з індіанською резервацією Вендейк у місцях, які передували руху гуронів на захід у 1650 р. н. е., що говорить про обмін між цими територіями ще до прибуття перших франкомовних місіонерів».

Ці свідчення вказують на активну участь корінних громад у ранніх глобальних торговельних мережах.

Останні новини:  Вчені знайшли загадкові записи Ньютона з передбаченням дня Апокаліпсису

Докторка Хізер Волдер, авторка дослідження, зазначила, що скляні намистини показують, як корінні жителі підтримували соціальні відносини та адаптувалися як стратегія виживання протягом XVII століття в регіоні Великих озер.

Вона додала: «Намистини — це не просто прикраси! Розкриття їхнього хімічного складу за допомогою високотехнологічних методів може допомогти нам розповісти історії взаємовідносин між громадами по обидва боки Атлантичного океану».