Називаємо найефективніші продукти-антидепресанти

14.06.2024   02:41    14

Існують продукти, які здатні знизити рівень тривоги та вплинути на вироблення серотоніну, який відповідає за гарний настрій. Вони настільки корисні, що є альтернативою антидепресантам.

Наш настрій залежить від рівня гормонів серотоніну та дофаміну, а також інших нейромедіаторів. Вони виробляються не лише у мозку, а й у кишечнику.

Далі – перечислимо продукти, які здатні створити відмінний настрій та зберегти гарне самопочуття.

Авокадо

Авокадо багате магнієм, жирними кислотами омега-3, вітамінами групи В та калієм. Ці речовини сприяють здоров’ю клітин мозку та нейронної активності.

Останні новини:  Вчені вказали на плюси і мінуси раннього підйому

Листова зелень

Шпинат, рукола, петрушка та інша листова зелень містять калій, кальцій, магній, залізо, фолієву кислоту та вітамін С. Ці нутрієнти регулюють рівень гормону, що виробляється при стресі, – кортизолу. Також вони сприяють виробництву серотоніну та дофаміну.

Брокколі

Капусту броколі рекомендується вживати щодня, адже в ній міститься велика кількість рослинного протеїну, кальцію та вітаміну В6.

Кіноа

Ця культура багата магнієм, залізом, вітамінами групи В та повним набором необхідних організму амінокислот. Кіноа не тільки підніме настрій, а й надасть неоціненну користь здоров’ю.

Останні новини:  Шкода фольги про яку ви не знали: убережіть себе від небезпеки

Банани

У бананах міститься L-триптофан – амінокислота, що регулює вироблення серотоніну, допаміну та інших гормонів, що впливають на поведінку, настрій, когнітивні функції та сон.

Грецькі горіхи
Ці горіхи багаті жирними кислотами омега-3, магнієм та вітаміном Е – речовинами, які чудово борються зі стресом та депресіями. Вони також стимулюють вироблення мелатоніну, необхідного для гарного сну.

Останні новини:  Названі продукти та напої, які допомагають позбавитися неприємного запаху тіла

Орегано

Ця спеція має сильні терапевтичні властивості, містить кофеїнову та розмаринову кислоти, а також кверцетин, які ефективно борються з поганим настроєм.

Темний шоколад

Шоколад із вмістом какао 70% і вище стимулює роботу мозку та підвищує концентрацію уваги. Він також містить анадамін – нейромедіатор, що протистоїть депресії.

Отже, тепер ви знаєте якими продуктами можна себе підтримувати, щоб настрій завжди був відмінним!


ua-vestnik.com