Ваш домашній хом’ячок погано пахне — чому так відбувається і як це можна виправити

20.04.2024   11:40    207

Мабуть, це найпоширеніший стереотип, що стосується дрібних гризунів взагалі і хом’яків зокрема, — «вони мають специфічний запах». Дуже часто навіть при випадковому згадуванні хом’ячка, щура або морської свинки, людина, яка ніколи не спілкувалася з ними поспішає зі скошеним ротом сказати: “Фу, та як їх можна любити, вони ж мають неприємний запах!”. Як правило, переконати її дуже і дуже непросто.


Однак, як і багато інших стереотипів, які стосуються дрібних гризунів, цей — всього лише міф. Насправді ж хом’ячок — дуже охайна тварина. До чистоти своєї шубки він ставиться ледь не з фанатизмом, і приведенню її в порядок приділяє значно більше часу, ніж більшість кішок, яких за це вихваляють.

І все ж хом’ячок може погано пахнути. Але, всупереч розхожій думці, для нього це зовсім не «природний стан». Якщо запах в кімнаті, де живе хом’як, залишає бажати кращого, то варіантів пояснень цьому кілька.Якщо пахне не хом’як, а його клітка

Це вже на совісті господаря хом’ячка, звинувачувати звірка у даному разі не варто. Так само як не варто дивуватися наявності неприємного запаху, якщо хом’ячок живе в сіні, порваних газетах або ганчірках — ці види наповнювачів для кліток дуже погано утримують вологу і запах (і це якщо забути про потенційну небезпеку деяких з них!), тому останній може безперешкодно поширюватися по хазяйській квартирі.Від запаху тварини допоможуть позбутися інші види наповнювачів: тирса, деревний (пресована тирса), целюлозний або кукурудзяний. У кожного з них є свої плюси і мінуси, а також певний час, протягом якого хом’ячок може жити в даному наповнювачі і не пахнути.

  • Так, якщо хом’ячок живе в тирсі, то міняти її необхідно раз у 2-4 дні, якщо в деревному наповнювачі — раз в 5-8 днів, якщо в кукурудзяному наповнювачі — раз в 7-10 днів.
Останні новини:  4 основні правила користування кухонною витяжкою

Іншими словами, в більшості випадків добре підібраний наповнювач, який господар вчасно змінює в клітці вихованця, допомагає повністю позбутися неприємного запаху.

Якщо пахне сам хом’як

А ось це вже тривожний знак. Повторимося: сильний запах — це не природний стан звірка. Виділяти неприємний запах хом’ячок може в двох випадках.

Якщо він сильно нервує. Зазвичай, це пояснюється недавнім переїздом хом’ячка в нову клітку, наявністю поруч іншої тварини (необов’язково хом’ячка; так звір може сприймати навіть господаря, коли йому не довіряє) або неприємним запахом ззовні. У цих випадках хом’як перебуває в жаху і прагне або вигнати зі своєї території загарбника, позначаючи в ній кожен квадратний міліметр (“нехай ворог знає — тут все моє!”), або просто наповнити простір навколо себе своїм, а не чужим запахом — мабуть, так він менше боїться невідомої небезпеки.

Останні новини:  Правила прання темних речей та головний секрет сушіння для збереження кольору

З цього випливає спосіб позбутися неприємного запаху — заспокоїти хом’ячка. Перенести клітку туди, де немає запаху, який його лякає. Розділити хом’ячка з іншими тваринами. У разі, якщо звір шалено боїться господаря або нового житла, доведеться потерпіти якийсь час, поки хом’ячок не заспокоїться сам. Втім, і в цьому йому можна допомогти, запропонувавши улюблені ласощі і пару м’яких паперових серветок для будівництва гнізда.

Останні новини:  5 секретів та тонкощів правильного флірту

Якщо у хом’ячка проблеми зі здоров’ям

На жаль, це не рідкість, через те, що організм у звірка дуже крихкий. Варіантів захворювань, що супроводжуються неприємним запахом, у хом’ячків чимало. Сюди можна зарахувати і різноманітні порушення в обміні речовин у звірка (вони відображаються і на шерсті, і на активності, і на запаху хом’ячка), і ентерити, і деякі види запалень, і діабет… іншими словами, якщо хом’ячок правильно утримується і у нього немає ніяких причин для занепокоєння, варто звернути пильну увагу на його харчування і самопочуття.

Нагадаємо ще раз: хом’ячок не повинен пахнути. Це означає, що якщо звір є джерелом неприємного запаху, його господареві варто задуматися, що «не так» з його домашнім вихованцем. Якщо людині доноситься від клітини з хом’ячком запах, то як себе почуває сам хом’ячок, нюх якого значно гостріший людського?..


woman24.kyiv.ua