Втрата морського льоду в Антарктиді може викликати екстремальну погоду в наступні роки

Вчора,   13:30    502


Величезне зменшення морського льоду в Антарктиці за останні роки пов’язане з більшою кількістю штормових днів у Південному океані та може мати наслідки для життєво важливих океанських течій. Нове дослідження показує, що зникнення антарктичного морського льоду може призвести до нових штормів у Південному океані.

Вчені виявили, що зменшення покриття морського льоду в Антарктиці у 2023 році спричинило втрату океаном додаткового тепла в атмосферу. Ця втрата тепла може порушити океанські циркуляційні течії та спричинити більш часті шторми в районах, де покриття морського льоду зменшилося.

Минулого року покриття льодом скоротилося майже вдвічі порівняно із середнім показником за період з 1990 по 2015 рік у чотирьох районах: море Беллінсгаузена та зовнішні моря Ведделла та Росса, де морський лід зменшився на 80%, і Земля Ендербі, де спостерігалося зменшення. до 50%. Повний набір даних за 2024 рік ще недоступний, але низький рівень охоплення свідчить про постійну тенденцію.

«Занадто рано говорити про те, чи знаменує 2023 рік і його рекордне зменшення кількості морського льоду початок фундаментальної зміни кількості морського льоду в Антарктиді», – співавтор дослідження Саймон Джосі, океанограф з Національного центру океанографії в США. Великобританії, йдеться в заяві. «Однак наше дослідження показує екстремальні умови, які очікуються в наступні роки низького відростання льоду, і 2024 рік, схоже, продовжить різкі зміни, які спостерігалися у 2023 році».

Останні новини:  Вчені знову засумнівалися в існуванні темної енергії

Щоб зрозуміти вплив цієї різкої втрати морського льоду, дослідники проаналізували потік тепла між повітрям і морем, а також зміни льодового покриву з Антарктиди в 2023 році. У дослідженні, опублікованому 18 грудня в журналі Nature, дослідники виявили, що щойно оголена поверхня океану втрачала тепло майже в півтора раза швидше, ніж у попередні роки.

Останні новини:  Рівень кисню на екзопланетах свідчить про наявність інопланетних технологій

Це збільшення втрати тепла може мати далекосяжні наслідки. Наприклад, втрата тепла охолоджує воду біля поверхні океану, внаслідок чого вона стає щільнішою, ніж у попередні роки. Коли ця щільна поверхнева вода тоне, це може порушити більш глибокі океанські течії та циркуляцію в Південному океані.




«Це охолодження та подальше занурення вод, які раніше були вкриті морським льодом, має потенціал для вивільнення більш глибоких теплих вод, які зазвичай були б утримані від льоду ізоляційним поверхневим шаром. У свою чергу, це має потенціал для збільшення танення морського льоду в наступні роки «, — сказав у заяві співавтор дослідження
Ендрю Мейерс, океанограф Британської антарктичної служби.

Зміни теплового потоку між океаном і атмосферою також можуть сприяти частішим штормам над Антарктидою, оскільки атмосфера поглинає більше тепла. Враховуючи кількість днів із сильними вітрами як проксі для частоти штормів, дослідники виявили в середньому 11,6 штормових днів у червні та липні 2023 року в кількох різних регіонах втрати льоду, порівняно із середнім 9,1 штормових днів між 1990 та 1990 роками. 2015. Деякі райони, як-от північна частина моря Уедделла, бачили до семи додаткових штормових днів на місяць.

Останні новини:  Вчені нарешті розкривають приховані думки ШІ

Попередні дослідження показують, що танення морського льоду в Антарктиді також може вплинути на температури в решті світу. «Наше дослідження підкреслює необхідність продовжувати вивчати зв’язок між втратою морського льоду в Антарктиці, втратою тепла океану та зміною погодних умов», — сказав Джосі в заяві. «Ці зміни можуть вплинути на погоду та клімат далеко за межами Антарктиди».


portaltele.com.ua