Час подумати про цілі на рік. Вони допоможуть не губитися в життєвих орієнтирах, будуть мотивувати розвиватися і допоможуть поліпшити своє життя. Ось список надихаючих цілей, які можна поставити собі у цьому році.
Знайти свій спосіб бути фізично активною
Завдання «почати займатися спортом» звучить директивно і взагалі не викликає бажання його виконувати. Фізичну активність варто робити не сезонною акцією, а частиною способу життя. Для цього вона повинна приносити задоволення.
Способи займатися спортом не обмежуються тренажерами в спортзалі. Піші прогулянки, біг, танці, йога — вибери той вид активності, який більше підходить під твої інтереси та режим. Це найкращий спосіб підтримувати здоров’я і фізичну форму без тиску, провини та комплексів.
Навчитися вести неприємні розмови
Корисна життєва навичка — не намагатися замовчувати проблеми та всіма силами уникати конфліктів, а навчитися грамотно вирішувати їх. Відкрито і коректно говорити людям, що тебе не влаштовує, пропонувати компроміс, вміти відмовляти. Встановлювати межі у відносинах з людьми: дружніх, робочих, сімейних, романтичних.
Подумай, скільки невисловлених слів, накопичених образ, невирішених проблем зараз у твоєму житті через те, що ти боїшся неприємних і складних тем. Пообіцяй, що в наступному році навчишся справлятися з ними.
Стати свідомим споживачем
Екологічність — повсюдний тренд і одна з найважливіших тем сучасності. Упровадь у своє життя кілька корисних звичок: ходити в магазин зі своїм пакетом, уникати одноразової упаковки, цікавитися тим, з чого і яким чином виготовлений той або інший продукт. Переглянь своє ставлення до гардероба — навчися уникати імпульсивних покупок, купуй якісні речі та дбайливо стався до них. Продавай, даруй обридлий, але ще придатний до використання одяг або здавай його на переробку. А найголовніше — цікався тим, як людство впливає на екологію і що можеш зробити ти, щоб дбайливо ставитися до планети.
Контролювати свої стосунки з соцмережами
Зовсім відмовитися від соціальних мереж зараз, напевно, вже нереалістична вимога, до того ж вони теж можуть бути корисними: допомагають впоратися із самотністю, бути в курсі того, що відбувається у світі. А ось контролювати те, як вони на тебе впливають, — гідна мета на майбутній рік.
Робити це можна різними способами: учись розпізнавати фейкові новини, відписуйся від непотрібних записів, обмежуй час, проведений в інтернеті.
Уважно ставитися до свого психічного здоров’я
Займайся не тільки фізичним здоров’ям, але і своїм психічним самопочуттям. Вчися справлятися зі стресом, працювати зі своїми емоціями. Не ігноруй затяжну апатію, тривожність і інші ментальні проблеми — вони потребують лікування не менше, ніж хворий зуб.
Знаходь свої джерела позитивних переживань і способи знайти внутрішню рівновагу. І пам’ятай, що тіло пов’язане з розумом, тому правильно харчуватися, дотримуватися режиму сну, рухатися, відпочивати — теж частина турботи про психічне здоров’я.
Отримувати нові враження
Постав собі мету зробити отримання нових вражень корисною звичкою. Для цього необов’язково постійно подорожувати або витрачати гроші на нові розваги. Провести час за пізнавальним читанням, завести нетипове для тебе хобі, взятися за нову задачу на роботі, прогулятися по малознайомим районам свого міста — відмінні способи виходити із зони комфорту і розвиватися. Культивуй у собі цікавість до життя, і тобі ніколи не буде нудно.