Події в Сирії – це хороша “ляпас” кремлівському диктатору Володимиру Путіну, який завдяки вступу у війну в Сирії в 2015 році зміг вийти з міжнародної ізоляції після окупації Криму та початку війни на Донбасі, вважає політолог Максим Ялі.

“Але що ще важливіше, черговий “ніж у спину” від “друга” Ердогана. Якщо “протурецькі” сили зможуть утримати навіть уже захоплені Алеппо, то це буде дуже серйозним козирем для Ердогана у майбутніх переговорах не лише щодо Сирії та розширення турецької зони впливу на прикордонних територіях”, — вважає політолог.

Останні новини:  Розмаїття думок у ЄС не заважає ухвалювати колективні рішення - президент Євроради


На його думку, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у такий спосіб зможе підвищити свою роль переговорника і в Україні.

“Хоча, звісно, важко уявити, що Трамп захоче ділитися лаврами головного миротворця. Але, як мінімум, підвищити свій статус і у відносинах з Трампом, він таким чином зможе. Адже він мав складні стосунки з ним під час його першого терміну президента США. Загалом, цей “фінт” Ердогана однозначно нам на руку і знижує статус Путіна у майбутніх переговорах”, — вважає Ялі.

Останні новини:  Дуда заявляє, що місце Грузії в обʼєднаній Європі

Політолог упевнений, що зараз перед Путіним стоїть реальна дилема, чи варто в черговий раз рятувати Ассада, в якого було вкладено чимало ресурсів за 7 років, і тим самим послаблюючи позиції російської армії в Україні. І це не лише авіація та боєприпаси, а й людський ресурс, без якого вже не обійтися.




“У хорошу “розтяжку” його поставив Ердоган. Дедлайн наближається і Путіну кров із носа потрібно встигнути захопити Донецьку область. Про Запоріжжя та Херсон, щоб не писали “z”-пропагандони, їм і мріяти не варто до 20 січня. Тож продовжуємо спостерігати і вболівати за повстанців”, — наголосив Ялі.

Останні новини:  Партія прем’єра Румунії перемагає на парламентських виборах - екзитпол