Шар алмазів завтовшки до 18 км може бути під поверхнею Меркурія

09.08.2024   20:30    39

Згідно з новими дослідженнями, шар алмазів товщиною до 18 кілометрів може бути захований під поверхнею Меркурія, найменшої планети Сонячної системи та найближчої до Сонця.

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Остання дослідницька місія NASA на Меркурію під назвою «Месенджер» проходила з березня 2011 по квітень 2015 рік. Дані зібрані під час цієї експедиції дозволили вченим сформувати уявлення про геологію Меркурія.

Останні новини:  Екосистема Чорного моря може зазнати незворотних змін – науковці

У 2016 році дослідники з Університету Джонса Хопкінса встановили наявність вуглецю в матеріалах, що знаходяться на поверхні планети. Передбачається, що в той час ще на молодій планеті знаходилася кірка з графіту, що плаває над глибоким океаном магми.

Під час нового дослідження, опублікованого в журналі Nature, вчені відтворили ці екстремальні умови в лабораторії і встановили, що шар алмазів товщиною від 15 до 18 кілометрів міг утворитися невдовзі після того, як Меркурій сформувався з хмари пилу та газу близько 4,5 млрд років тому через високий тиск та температуру.

Керівник відділу кафедри геології Льєжського університету в Бельгії та співавтор дослідження Бернард Шарльє каже, що товщина алмазного шару є лише оцінкою, яка може змінитися, оскільки процес утворення алмазів все ще триває паралельно із охолодженням ядра ​​Меркурія.

Останні новини:  Скам'янілості динозаврів, що найбільше збереглися у світі, були врятовані дощем, - дослідження

Раніше вчені розповіли, що наша планета відрізняється від інших, які існують у Сонячній системі. І йдеться не лише про газові гіганти, а й сусідні для нас кам’янисті небесні тіла. Наприклад, як і на нашій планеті, на Марсі спостерігаються сонячні затемнення.