Науковці реконструювали зовнішність аристократа епохи Середньовіччя

06.08.2024   23:30    53

Археологи виявили Останки чоловіка, якого назвали Аделазієм Ельбахусом – в цьому імені звучать відгомони культури Римської імперії, зруйнованої століття тому, пише Успіх in UA.

Археолог, фахівець з 3D-моделювання обличчя і судмедексперт Оскар Нільссон відтворив обличчя людини, яка жила у Швейцарії 1300 років тому.

За словами дослідників, за життя Аделазяя Швейцарським плато просувалися німецькі народи, остаточно змінюючи мову та культуру цих земель, і цей чоловік міг бути представником одного з останніх поколінь, які зберігали давні традиції, повідомляє unian.

Останні новини:  Науковці знайшли пояснення ключовим аномаліям на Марсі

Скелет було знайдено в одній з 47 могил, що належать до раннього середньовіччя (приблизно 700 рр. н.е.), які були виявлені перед будівництвом будівлі в місті Гренхен на півночі Швейцарії. Поховання носило риси римського стилю, могила була викладена камінням, а ноги похованого були спрямовані на північ.

Обрамлена великими каменями могила може свідчити про те, що чоловік займав високе соціальне становище, ніж більшість людей, що жили тоді на території сучасного Гренхена.

Останні новини:  Величезні поклади срібла закопуються під море: винна зміна клімату

За рештками дослідники змогли встановити, що Аделазію було від 19 до 22 років, а його зріст становив приблизно 167 см. Він страждав від хронічного остеомієліту – інфекції кісткової тканини, і дефіциту вітамінів, що напевно і призвело до ранньої смерті.

Нільссон зміг змоделювати зовнішність чоловіка, спираючись на 3D-копію його черепа. Раніше археолог подарував нам можливість поглянути на давню перуанську королеву або давньогрецьку дівчину, але ця його робота відрізняється від усіх попередніх.

Останні новини:  У Шотландії археолог-аматор знайшов унікальний 1000-літній перстень

За словами реконструктора, його вразило відмінний стан зубів чоловіка. Зазвичай при відтворенні особи для реконструкції зубів доводиться уважно вивчати інші частини обличчя та будувати свої теорії на безлічі ознак, від ДНК до клімату, в якому жила людина.