ЗМІ: Росія вперше за два роки стала найбільшим постачальником газу в Європу

18.06.2024   17:41    118

Аналітики ICIS пояснюють зниження експорту LNG із США збоєм на великому об’єкті з експорту скрапленого газу

Частка скрапленого природного газу зі США — колишнього лідера з експорту — на ринку Європи зменшилася до 14%.

ЗМІ: Росія вперше за два роки стала найбільшим постачальником газу в Європу

Фото: Getty Images

Росія в травні вперше за майже два роки обійшла США та стала найбільшим постачальником газу в Європі. На російський газ минулого місяця припало 15% всього обсягу постачань до ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Сербії, Боснії та Герцеговини та Північної Македонії. Про це свідчать дані аналітичного центру ICIS, повідомляє Financial Times.

Росія експортує газ на європейський ринок трубопроводами та танкерами. Частка скрапленого природного газу зі США на ринку Європи зменшилася до 14%. До цього США випереджали Росію з вересня 2022 року, а з 2023 року на американський газ припадало близько п’ятої частини постачання LNG у регіон.

Аналітики ICIS пояснюють зниження експорту LNG із США збоєм на великому об’єкті з експорту скрапленого газу. Тоді ж як Росія збільшила експорт газу через Туреччину напередодні запланованого технічного обслуговування газопроводів в червні.

Проте аналітики вважають, що ця тенденція «навряд чи триватиме», бо Росія готується постачати більше LNG до країн Азії. Китай залишається найбільшим його споживачем, закупивши на кінець 2023 року понад 6,8 млн тонн LNG. Водночас загальне виробництво LNG у США збільшується, а до кінця року на світовий ринок вийде ще більше нових потужностей.


korrespondent.net