Вчені виявили де живуть сучасні нащадки Клеопатри

10.06.2024   05:30    24

Клеопатра VII Філопатор, остання правляча цариця Єгипту з династії Птолемеїв, є однією з найвідоміших історичних особистостей.

Її життя, сповнене політичних інтриг, романтичних зв’язків з римськими лідерами Юлієм Цезарем і Марком Антонієм, та трагічний кінець завжди викликали величезний інтерес. Одним з найбільш цікавих питань залишається, чи залишилися нащадки Клеопатри до сьогодні пише https://t4.com.ua.

Діти Клеопатри

Клеопатра мала чотирьох дітей:

  1. Цезаріон (Птолемей XV Філопатор Філометор Цезар), син від Юлія Цезаря.
  2. Олександр Геліос, син від Марка Антонія.
  3. Птолемей Філадельф, ще один син від Марка Антонія.
  4. Клеопатра Селена II, дочка від Марка Антонія.
Цезаріон правив разом з Клеопатрою

Цезаріон був проголошений співправителем з Клеопатрою, але після її смерті в 30 р. до н.е. його було вбито за наказом Октавіана (майбутнього імператора Августа), щоб усунути будь-які претензії на престол. Таким чином, Цезаріон не мав шансів залишити нащадків.

Останні новини:  Про небезпеку домішок у водопровідній воді попередив експерт

Нащадки через Клеопатру Селену II

Історія з Олександром Геліосом та Птолемеєм Філадельфом залишається невідомою. Вони, ймовірно, померли молодими, не залишивши потомства. Найбільший інтерес викликає Клеопатра Селена II. Вона вийшла заміж за Юбу II, короля Мавретанії. Їхній шлюб, за даними істориків, мав політичне значення та символізував мир між Римом і Мавретанією.

Клеопатра Селена II народила кілька дітей від короля Мавретанії

Клеопатра Селена II та Юба II мали кілька дітей, серед яких був Птолемей Мавретанський. Він був останнім відомим правителем династії Птолемеїв. Після його смерті в 40 р. н.е., династія Птолемеїв остаточно зникла з історичної сцени.
Окремо вчені припускають, що у Клеопатри Селени II була донька. Про неї відомо дуже мало, і деякі історичні джерела лише припускають її існування. Тож, якщо вона й справді існувала, саме онука Клеопатри могла зберегти династію Птолемеїв, народивши дітей, які в свою чергу продовжили рід.

Останні новини:  Понад 700 років історії: скільки коштує вілла, що належала родині Мони Лізи (фото)

Сучасні дослідження та міфи

Попри те, що історичні записи про нащадків Клеопатри Селени II та її дітей обмежені, деякі дослідники та ентузіасти висувають гіпотези про можливі сучасні роди, які можуть походити від Клеопатри. Однак, це залишається на рівні спекуляцій через відсутність конкретних генеалогічних доказів.

Однією з цікавих версій є те, що деякі сучасні європейські королівські родини можуть мати давнє походження, яке через багато поколінь можна простежити до Клеопатри. Проте, це здебільшого гіпотези без надійних історичних чи генетичних доказів.

Останні новини:  В Ізраїлі знайшли 1800-річну каблучку із зображенням богині мудрості Афіни

Отже, питання про те, чи існують нащадки Клеопатри, залишається відкритим. Хоча існують теорії та міфи про можливих нащадків, на сьогодні немає переконливих доказів про те, що хто-небудь з сучасних людей може простежити свій родовід до Клеопатри. Вона залишається однією з найбільш загадкових та впливових жінок в історії, і її спадщина продовжує надихати як істориків, так і ентузіастів.