Фінансисти прогнозують подальше падіння ринку валют

07.06.2024   10:01    539

Продавці вбивають курс і не дають заробити на доларі.

Безготівковий курс долара падає в Україні всупереч всім прогнозам. 4 грудня він впав на міжбанку відразу на 10 копійок, і зупинився в рамках 28,06-28,07 грн./$, повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гріненко, інформує UkrMedia.

Нестачі у валюті не було, більше того — фіксувався профіцит. Надлишок долара Нацбанк викуповував у два заходи: спочатку по 28,09 грн./$, а потім по 28,06 грн./$. Сукупно, за підрахунками скарбників, придбав близько $30 млн. Так що ось-ось зможе компенсувати те, що продав на міжбанку минулого тижня в розпал ажіотажу після введення воєнного стану ($40 млн). Сукупно 3-4 грудня НБУ придбав близько $35 млн.

Останні новини:  Більше половини зовнішнього фінансування України у 2024 році - бюджетна підтримка країн ЄС, - Мінфін

Для багатьох фінансистів такий результат виявився несподіваним. Вони звикли до подорожчання долара на початку кожного місяця: зазвичай в цей час йде репатріація дивідендів нерезидентами. Вони активно скуповують «американця», піднімаючи його курс.

«Сьогоднішні ранкові котирування, завищені в очікуванні пожвавлення попиту на валюту, не знайшли підтримки в учасників ринку і просіли під тиском переважання пропозиції продавців, які відчувають потребу у гривні для фінансування господарської діяльності, на тлі нерівномірного розподілу ліквідності в системі», — прокоментував ситуацію директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Великі валютні продажі пояснюють ретельною підготовкою ринку до дивідендного періоду. І експортери, і банки стали накопичувати до перших чисел місяця великі партії долара, щоб продати їх за максимальним курсом. Але перестаралися — викинули на торги більше долара, ніж потрібно було іноземцям.

Останні новини:  В Україні деякі пенсіонери будуть отримувати виплати від ООН до кінця року: кому пощастить

Після таких продажів фінансисти зневірилися в подальшому подорожчанні валюти, і дають протилежні прогнози.

«По всьому видно, що на ринку досить долара. Думаю, завтра міжбанк буде відкриватися в рамках 28,0-28,10 грн./$. І при збереженні нинішніх настроїв, може почати рухатися до 28,0 грн./$», — спрогнозував Юрій Гріненко. Такий же прогноз видав і Олег Курінний — 28,0-28,10 грн./$.

Останні новини:  Більше половини зовнішнього фінансування України у 2024 році - бюджетна підтримка країн ЄС, - Мінфін

Слідом за ним буде рухатися і готівковий цінник на валюту, також, як і сьогодні.

«4 листопада готівковий ринок відкрився котируваннями 28,12-29,17 грн./$, до середини дня вони знизилися до 28,07-28,12 грн./$», — уточнив Олег Курінний.

news-xl.net