Дослідження підказало, як загальмувати старіння

11.06.2024   10:30    298

Природні фізіологічні процеси старіння неприємні для людей, але незворотні. Проте нове дослідження натякнуло на їх причину і навіть можливе вирішення проблеми.

Вченим давно відомо, що в міру старіння відбувається зниження когнітивної діяльності мозку і розвиваються вікові хвороби, включаючи старече недоумство. Багато з них пов’язані з хронічними запальними процесами.

Результати нового дослідження, яке підкреслює серйозну роль у всіх цих процесах гормону-передавача. Виявилося, що у літніх людей його набагато більше, ніж у більш молодих.

Останні новини:  У гамбурзькій бібліотеці випадково знайшли 1500-річний манускрипт про друге диво Ісуса

Коли в експериментах на лабораторних мишах цей гормон у літніх гризунів блокували, то миші демонстрували дивно хороші результати тестів на пам’ять і орієнтування.

Дослідники виявили, що підвищений рівень даного гормону впливає на метаболізм імунних клітин макрофагів, змушуючи їх накопичувати енергію, а не вживати її. Все це призводить до уповільнення процесів старіння

Останні новини:  На Вінниччині знайдено унікальні єврейські фрески

Про який же речовині йдеться? Це гормон простагландин Е2 регулює всі типи запалень, як хороші, так і погані. Його дія залежать від рецептора, який активується.

Дослідники виявили рецепт EP2, який викликає виснаження енергії і постійні запалення. На щастя існують способи протидії його негативному ефекту, і можливо, скоро їх випробують на людях.

Останні новини:  Риби допоможуть перетворити поверхню Марса на родючий ґрунт