Британська розвідка: Росія почала масово використовувати китайські легкі всюдиходи

15.05.2024   17:18    316

Згідно з інформацією, опублікованою Британською армійською розвідувальною службою 13 травня 2024 року, відбулася значна ескалація використання легкої техніки російськими військами. У повідомленні йдеться про посилене залучення всюдиходів і мотоциклів підвищеної прохідності для перевезення особового складу та нічних нальотів на українські позиції з початку року.

Подробиці

Британська армійська розвідка припускає, що ці транспортні засоби, включно з китайськими всюдиходами Desertcross 1000-3 від Odes Industries, які особисто оглянув президент Росії Володимир Путін у листопаді 2023 року, тепер є важливою частиною тактичного підходу Росії. Раніше Росія придбала понад 2100 таких транспортних засобів, що свідчить про стратегічний перехід до використання мобільних і гнучких одиниць.

Останні новини:  В РФ пропонують виключити Талібан зі списку заборонених організацій

3 липня 2023 року редакція Army Recognition повідомила, що Міноборони Росії сформувало спеціалізовані легкі підрозділи, завданням яких є ураження бронетехніки та танків противника. У цих підрозділах використовуються універсальні автомобілі підвищеної прохідності, оснащені протитанковим керованим ракетним комплексом АТ-4 «Фагот».

Всюдиходи, які використовують ці підрозділи, мають тактичні переваги, насамперед завдяки своїй мобільності. Це дозволяє швидко перебазуватися, стратегічно відступати та ефективно переслідувати, що є важливим у сучасній війні. Компактний розмір і менша площа цих квадроциклів забезпечують перевагу непомітності, що робить їх особливо придатними для тактики засідки.

Останні новини:  Медведєв пообіцяв ядерний попіл для Варшави у відповідь на заяву Сікорського про захист України

Ці спеціалізовані підрозділи озброєні протитанковою керованою ракетною системою радянської розробки АТ-4 «Фагот», яка має можливість коригувати свою траєкторію в польоті для ефективного прицілювання по рухомим танкам.

Схоже, російська тактика адаптувалася до широкого використання цих легких транспортних засобів для розвідувальних місій проти української оборони, потенційно створюючи умови для артилерійських ударів і атак безпілотників. Використання безпілотних літальних апаратів з оглядом від першої особи (FPV) і безпілотників односторонньої атаки (OWA) у поєднанні з цими розвідувальними місіями свідчить про узгоджені зусилля, спрямовані на створення умов безперервних боїв.Однак звіт британської розвідки також підкреслює значний компроміс у цій стратегії. Покладаючись на легшу та мобільнішу техніку, російські війська підвищили свою вразливість до контратак. Українські війська успішно використали цю слабкість, застосувавши свої безпілотники FPV для ефективного націлювання на ці легкоброньовані машини.

Останні новини:  "Ветерани" війни в України не виграли праймериз Єдиної Росії в Москві - ЗМІ


wheel-news.com