Названо п’ять головних причин втрати гостроти зору

20.04.2024   13:30    750

На гостроту зору можуть впливати різноманітні фактори повсякденного життя.

Зокрема, такі шкідливі звички, як читання в транспорті, лежачи або в темряві, зловживання очними краплями здатні зіпсувати якість зору та життя.


Читання і перегляд відео в рухомому транспорті

Читання і перегляд відео під час їзди в транспорті дуже шкідливиц для очей через сильне навантаження на шию і напругу очних м’язів, які втомлюються постійно зосереджуватися на кожному слові й рядку.

Безконтрольне використання очних крапель

Офтальмологи попереджають, що очні краплі слід застосовувати тільки під контролем лікаря. Так, якщо часто закапувати очі для зменшення почервоніння, може розвинутися звикання, і, якщо припинити закапування, почервоніння стане просто лякаючим. Крім того, такі засоби можуть призводити до підвищення внутрішньоочного тиску і, як наслідок, до погіршення зору аж до сліпоти.

Останні новини:  Вчені розповіли про користь сала для здоров’я та схуднення

Відмова від сонячних окулярів

Якщо довго і часто дивитися на неозброєним оком, можна отримати опік сітківки і погіршення зору. Сонячні окуляри є повноцінним засобом захисту в цьому сенсі.

Читання в темряві

Читання в сутінках призводить до стомлюваності та втоми очей. Читати, працювати за комп’ютером або переглядати контент у телефоні слід при рівномірному і яскравому світлі, комфортному для очей.

Контраст між екраном і темрявою в кімнаті викликає ефект засліплення, перенапруження і втоми. Якщо читаєте в темний час доби з гаджета, включіть лампу або хоча б нічник.

Останні новини:  Дієтологи назвали кращі продукти для жінок

Читання лежачи

Ті, хто любить читати лежачи, особливо на спині, отримують приблизно той же ефект, як і при читанні або перегляді відео в транспорті. Очам доводиться весь час пристосовуватися до мінливої відстані, фокусуючись на тексті.

Під час читання або перегляду відео лежачи, коли людина тримає книгу або гаджет у руках, відстань від очей до об’єкта постійно змінюється, хоч і непомітно. Тому очі повинні постійно змінювати фокусування, навіть не зважаючи на те, що це фізіологічно неправильний кут огляду. У результаті втома, порушення роботи очей та адаптивна здатність циліарних м’язів призводять до короткозорості.

Останні новини:  Чому шкідливо повністю відмовлятися від вживання солі

Лікарі закликають регулярно проходити профілактичний огляд у офтальмолога і своєчасно звертатися до фахівця в разі появи проблем із зором. Це може допомогти уникнути 80% відхилень і хвороб очей.