NASA затвердило запуск місії Dragonfly

18.04.2024   22:12    422


Після кількох років очікування, викликаного пандемією COVID-19 та фінансовими труднощами, NASA остаточно дало зелене світло для запуску міжпланетної місії Dragonfly на Титан, найбільший супутник Сатурна. Заява про запуск цієї амбітної місії, запланованої на 2028 рік, була зроблена після ретельного аналізу та тривалих обговорень.


Титан, що знаходиться на відстані близько 1,2 мільярда кілометрів від Землі, є одним із найзагадковіших об’єктів у Сонячній системі. Складність його дослідження привертає увагу вчених, незважаючи на високі витрати та технічні труднощі. Титан, крім свого статусу найбільшого супутника Сатурна, є другим за розмірами супутником у Сонячній системі і єдиним із двох місяців, що має щільну атмосферу, більш щільну, ніж атмосфера Землі.Особливий інтерес представляє хімічний склад атмосфери Титану, насиченої азотом та метаном. Ці хімічні компоненти, перетворені під впливом сонячного випромінювання, формують складні органічні сполуки, які випадають на поверхню, створюючи унікальне середовище, можливо, придатне для життя. Вважається, що під щільним покривом хмар та океанів метану на Титані може ховатися рідка вода.

Останні новини:  Вчені розкрили секрет мислення довгожителів

Однак для дослідження такої складної місцевості потрібен інноваційний підхід. Класичні посадочні модулі не підходять для Титану через його «болотисту» поверхню. Тому замість роверу NASA розробила літальний апарат Dragonfly. Він обладнаний радіоізотопним термоелектричним генератором MMRTG та алюмінієво-титановими роторами, що дозволить йому літати, здійснюючи детальне дослідження ландшафту та атмосфери Титану.Dragonfly призначений не тільки для проведення спільних досліджень, але й для вивчення органічної хімії Титану та пошуку біологічних ознак, хоча Титан зазвичай не вважається добрим кандидатом на існування позаземного життя. Його розглядають швидше як приклад «первинного бульйону», який, на думку вчених, дав початок життю Землі.

Останні новини:  Орбітальний апарат зафіксував величезний крижаний кратер на Марсі (фото)

Dragonfly оснащений широким спектром інструментів, включаючи датчики зворотного розсіювання радіації, мас-спектрометр та прилади для аналізу погодних умов та сейсмічних даних, що дозволить отримати більш повне уявлення про склад та структуру Титану.

За словами Нікі Фокса, заступника адміністратора відділу наукових місій NASA, місія Dragonfly відкриває нові горизонти у дослідженні міжпланетних об’єктів та розширить обізнаність щодо умов для можливості підтримання життя в інших частинах Сонячної системи. Прибуття Dragonfly на Титан очікується у 2034 році.

Останні новини:  У США знайшли скам’янілість унікальної комахи віком понад 300 млн років


portaltele.com.ua