Британський кардіолог назвав сім ознак високого кров’яного тиску

20.04.2024   11:02    528

Називаючи ознаки високого кров’яного тиску, британський лікар кардіолог Олівер Сігал порадив звертати увагу на головні болі, втому, носову кровотечу.

Кардіолог Олівер Сігал розповів в інтерв’ю, що високий кров’яний тиск може мати кожна четверта доросла людина в світі. Підвищений тиск, нагадав медик, підвищує ризик серцевої недостатності, інсульту, судинної деменції, хвороб нирок.


Також кардіолог вказав на те, що більшість людей з гіпертонією не підозрюють про наявність захворювання і тому можуть не отримати необхідної медичної допомоги. Доктор Сігал назвав сім попереджувальних ознак, на які слід звертати увагу, щоб виявити наявні проблеми з артеріальним тиском.

  • Сильні головні болі. За словами британського фахівця, головні болі, які відчувають більше двох тижнів, є одним з можливих симптомів гіпертонії, з яким слід відвідати лікаря.
  • Втома або сплутаність свідомості. Вони теж можуть вказувати на високий артеріальний тиск.
  • Носова кровотеча. Зазвичай це говорить про істотне підвищення кров’яного тиску.
  • Проблеми із зором. Високий кров’яний тиск впливає на стан очей, часто викликаючи нечіткий, спотворений зір.
Останні новини:  Холодний душ: скільки секунд принесуть максимальну користь

Крім них,

  • утруднене дихання і задишка,
  • нерегулярне серцебиття і біль у грудях,
  • пульсуючі удари, що відчуваються в грудях, шиї або вухах.

Британський кардіолог додав, що “існують і інші симптоми, які можуть бути пов’язані з високим кров’яним тиском, включаючи запаморочення, пітливість, хронічне безсоння, почервоніння обличчя, кров у сечі, крововилив в очах”.

Доктор Сігал підкреслив, що відчуваючи будь-який з перерахованих симптомів довше двох тижнів, необхідно відвідати терапевта і поговорити з ним про необхідність подальшого обстеження у кардіолога.

Останні новини:  Експерти назвали найкорисніший спосіб приготування яєць