Айсберг, який потопив “Титанік”, може бути зображений на віднайденій фотографії 1912 року

20.04.2024   17:03    793

Цього місяця на аукціоні буде виставлено нововиявлену фотографію, зроблену через два дні після загибелі “Титаніка”. На фото, зробленому трунарем Джоном Сноу-молодшим, може бути зображений айсберг, який потопив корабель під час його першого рейсу 112 років тому, 14 квітня.є

Коли “Титанік” затонув за 640 кілометрів (400 миль) від Ньюфаундленду, Канада, понад 1 500 пасажирів, яких було понад 2 200, загинули – багато з них потонули або зазнали переохолодження під час занурення. Джон Сноу-молодший був головним бальзамувальником похоронного бюро John Snow & Co і був викликаний на місце катастрофи “Титаніка”, щоб допомогти зібрати деякі, але не всі тіла для поховання.

Вони разом із 100 трунами для поховання та 100 тоннами льоду для збереження цих та інших тіл перебували на борту кабельного судна Mackay-Bennett, першого з чотирьох зафрахтованих суден, які дісталися до “Титаніка” для пошуку тіл загиблих. Оцінивши місце події, екіпаж швидко зрозумів, що тіл набагато більше, ніж вони очікували, і для допомоги в пошуку загиблих знадобиться друге судно.

Останні новини:  Людство стане свідком події, яка була описана у старовинному рукописі

Загалом екіпаж судна CS Mackay-Bennett підняв з води 306 тіл. Система класів, що діяла на борту “Титаніка”, використовувалася для того, щоб вирішити, кого забрати для поховання, а кого поховати в морі.

“Рішення про те, які тіла ховати в морі, приймалися в основному відповідно до передбачуваного економічного класу знайдених жертв, і ті, у кого були квитки третього класу, з набагато більшою ймовірністю були повернуті у воду”, – пояснив JSTOR доцент кафедри міської соціології Роттердамського університету імені Еразма Джесс Бір (Jess Bier).

Останні новини:  Вчені розгадали таємничий древній код Ассирійської імперії

Пасажирів першого класу, в тому числі Ісидора Штрауса, власника універмагу Macy’s, забальзамували на борту корабля і поклали в труни, пасажирів другого класу забальзамували і загорнули в полотно, а 116 пасажирів третього класу і членів екіпажу залишили в морі.

Страхування життя, досить нова концепція, ймовірно, частково продиктувала це рішення. Пасажири першого класу, швидше за все, мали поліс, який оплачував би їхнє поховання або кремацію, а страхові компанії вимагали, щоб тіло можна було ідентифікувати, перш ніж здійснити будь-яку виплату родичам.

Невідомо, коли Джон Сноу-молодший зробив цю фотографію, яку можна переглянути на сайті аукціонного дому Henry Aldridge & Son Auctioneers, під час подорожі.

“Ніхто не може сказати напевно, що це був ТОЙ айсберг, який потопив “Титанік”. Але ми можемо сказати, що після рятувального судна “Карпатія”, “Маккей-Беннетт” був одним з перших кораблів, які досягли місця аварії, і що трунар на борту вирішив сфотографувати цей айсберг”, – розповів The Mirror аукціоніст Ендрю Олдрідж з аукціонного дому Henry Aldridge & Son Auctioneers.
“У нього, мабуть, були свої причини, щоб сфотографувати цей айсберг. Він підписав його “Титанік” і встановив для нащадків. Вона не продавалася раніше і була придбана безпосередньо у сім’ї пана Сноу нашим продавцем на початку 1990-х років. Це надзвичайно рідкісна фотографія, і ми впевнені, що вона викличе великий інтерес”.

Останні новини:  Вчені визначили найотруйнішого павука на планеті

Фотографія буде продана 27 квітня, і очікується, що її вартість складе близько 4,000-7,000 фунтів стерлінгів (5,000-8,700 доларів США).nnews.com.ua