Банки в Білорусі, Казахстані та Киргизстані почали суттєво підвищувати комісії за операції з готівковими російськими рублями. В окремих випадках витрати клієнтів під час внесення рублів можуть сягати близько 20%.
Фінансові установи пояснюють нові тарифи зростанням витрат на роботу з російською готівкою та складнощами з її подальшим використанням.
Після посилення міжнародних обмежень операції з російською валютою стають менш привабливими навіть у країнах, які залишаються тісно пов’язаними з економікою РФ.
Банкам доводиться враховувати ризики вторинних санкцій, складніші транскордонні розрахунки та витрати на перевезення і зберігання готівки.
Особливо відчутною проблема стала для громадян і бізнесу, які регулярно працюють із великими сумами рублів або отримують доходи з Росії.
Зростання комісій демонструє, що використання російської валюти в сусідніх державах стає дорожчим навіть усередині Євразійського економічного союзу.
Джерело: https://www.ukr.net/news/details/world/118973506.html

726