Міцний сон не допоможе водієві протверезіти

Сьогодні,   15:00    240


Думка про те, що водій, який виспався після рясного застілля, може сісти за кермо, це небезпечна помилка. Дослідники з Індії підтвердили, що зникнення алкоголю відбувається з певною швидкістю і сон не може її збільшити.

Багато людей помилково вважають, що якщо вони міцно випили на якійсь вечірці, то вже вранці наступного дня їм можна спокійно сідати за кермо. Проте дослідження показало, що кількість алкоголю у крові залежить від трьох основних чинників. Це загальний обсяг випитих напередодні спиртних напоїв, тривалість їх прийому та швидкість, з якою людина поглинає алкоголь.

Останні новини:  В Україні помітили розкішний кросовер Lexus за 5 мільйонів

При цьому саме спиртне йде з нашого організму приблизно зі швидкістю 1 одиниця на годину. Нагадаємо, що одна одиниця алкоголю – це приблизно 20-30 г міцних напоїв, маленький келих вина або келих пива.

На швидкість зникнення алкоголю з організму впливають різні фактори, включаючи стрес, стать людини, стан її печінки та кількість отриманої разом зі спиртним їжі.

Останні новини:  В Україні впали продажі дизельних автомобілів: які моделі ще купують

А ось думка про те, що кілька годин сну швидко допомагають протверезіти, помилкова. Сон не збільшує швидкість виведення алкоголю з кровотоку.

Але чи існує методи прискорити цей процес? Іноді люди п’ють каву або приймають холодний душ, і справді це може бути корисним для регідратації та боротьби з похміллям. Але кількість алкоголю у крові подібне не зменшує. Якщо вам наступного ранку потрібно сісти за кермо, увечері краще взагалі не вживати алкоголю.

Останні новини:  В Україні показали електрокросовер Porsche Macan

Якщо це не виходить, чергуйте спиртне з безалкогольними напоями. Вибирайте легкі спиртні напої, стежте за тим, щоб в одному келиху та чарці було не більше 1 одиниці алкоголю. Якщо ви зможете виконати всі ці рекомендації, то через 6-8 годин сну вам можна буде сідати за кермо.


zhenskiy.kyiv.ua