
Про це, як передає Укрінформ, повідомили у верхній палаті парламенту.
Рішення підняти історичний прапор Білорусі прийняв голова Сенату Мілош Вистрчіл з нагоди 6-ї річниці початку акцій протесту проти сфальсифікованих режимом Лукашенка результатів президентських виборів.
«Рівно шість років тому білоруський народ виступив за свободу, демократію та право вирішувати своє майбутнє. Підняття історичного білоруського прапора над будівлею чеського Сенату є проявом підтримки всіх, хто, незважаючи на перешкоди та репресії, не відмовляється від боротьби за вільну та справедливу Білорусь», – заявив Вистрчіл.
Зазначається, що Сенат ЧР підтримує боротьбу за повагу до основних прав і свобод людини, і його представники кілька разів, починаючи з 2021 року, зустрічалися з лідером білоруської опозиції Світланою Тихановською.
Нагадаємо, 9 серпня 2020 року, в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких, за офіційними даними переміг Олександр Лукашенко. Масові протести проти фальсифікації результатів були жорстоко придушені режимом, тисячі людей запроторили за ґрати.
Фото: senat.cz

1445