У мережі показали візуалізації бази NASA на Місяці: яка вона всередині

04.11.2024   07:30    59

Американське космічне агентство опублікувало концепції та плани майбутньої місячної бази, яка буде збудована у 2030-х роках.

Це стане “першим місячним форпостом” NASA, що пропонуватиме приголомшливі краєвиди та трирівневу структуру для проживання людей.

Всередині надувного житлового модуля будуть приміщення для роботи та відпочинку. Хоча остаточний дизайн бази на поверхні Місяця ще не затверджено, повідомляє видання TheSun.

“NASA розробляє концепції тривалих екіпажних місій на Місяць, які проходитимуть щорічно, тривалістю 30 днів або більше. Для розміщення та підтримки екіпажу агентство вивчає можливість створення житлового середовища на Місяці,” — розповів науковець NASA Пол Кесселер.

“Це середовище проживання стане основним елементом базового табору “Артеміс”. Як незмінний елемент, воно буде сприяти тривалим дослідженням на південному полюсі Місяця,” — додав Кесселер.

Читайте також:  Незвичайна зірка летить крізь космос зі швидкістю 160 тисяч км/год

За задумом архітекторів, трирівнева споруда матиме надувну верхню секцію, що забезпечуватиме свої комунікації, системи життєзабезпечення та утилізацію відходів, включаючи вбудовані туалети.




Нижній рівень конструкції буде “алюмінієвим резервуаром під тиском”, тоді як два верхні рівні розмістяться всередині надувного модуля шириною трохи більше 6,5 метра, як повідомляють фахівці.

Останні новини:  Рідкісна знахідка: біля біблійної гори в Єрусалимі виявили артефакт із притчі про десять дів (фото)

За даними NASA, у такій місячній базі зможуть проживати “до чотирьох членів екіпажу” під час короткочасних місій на поверхні.

Розробники детально описали план цього космічного житла. Перший рівень міститиме доступ до шлюзу, робочий стіл, комп’ютерну станцію та порти для скафандрів.

На другому рівні буде зона для тренувань із тренажером, кімната для гігієни та біолабораторія. “Щоб потрапити на цей поверх, потрібно піднятися центральною драбиною в надувну частину житлового середовища,” — зазначають інженери.

Останні новини:  Вчені нарешті розкривають приховані думки ШІ