Молдова готується до ймовірних загроз із боку Росії та Придністров’я

Вчора,   20:08    330

 

Зокрема ризики пов’язані з можливим поширенням війни в Одеській області.

Парламент Молдови затвердив Стратегію національної оборони на період 2024–2034 років, враховуючи зростаючі загрози, пов’язані з агресивною політикою Росії, її гібридними діями та війною проти України. Документ визначає ключові ризики для безпеки країни, серед яких потенційне поширення російської агресії на південь України та можливість створення сухопутного коридору до кордонів Молдови.

Про це пише “Радіо Свобода”.

Останні новини:  Рух у Босфорі закрили через нафтовий танкер, що плив до РФ

Згідно зі стратегією, одним із головних викликів є ймовірне розширення бойових дій в Одеській області, що може створити передумови для агресії проти самої Молдови. Додаткову загрозу становлять гібридні операції, які Росія проводить безпосередньо або через місцевих посередників.

Нещодавно в парламенті Молдови відбулися слухання, присвячені схемам купівлі голосів, до яких, за даними правоохоронців, причетні Росія та бізнесмен Ілан Шор. Ці маніпуляції, ймовірно, використовувалися під час виборів та референдуму 20 жовтня, що, на думку влади, підриває демократичні процеси в країні.

Останні новини:  Найбільша авіакомпанія Ізраїлю призупиняє польоти до Росії

Серед інших загроз безпеці зазначено російських військових, які незаконно перебувають на території Молдови, а також збройні формування невизнаного Придністров’я. У Стратегії вказано, що ймовірність врегулювання придністровського конфлікту в найближчі роки низька, але Кишинів продовжує наполягати на його вирішенні мирним шляхом.

Придністров’я – сепаратистський регіон, який фактично вийшов з-під контролю центральної влади Молдови ще у 1992 році. На його території перебувають близько 1700 російських військових, дислокованих там протягом понад двох десятиліть.

Останні новини:  Президент Китаю  планує відвідати Росію наступного року

НАТО, згідно зі стратегією, залишається “центральною стабілізуючою силою” у забезпеченні безпеки в регіоні.

Проєкт стратегії уряд погодив улітку, також він пройшов консультації із президенткою Майєю Санду. Остаточне ухвалення 26 грудня зобов’язує державні установи адаптувати свою політику відповідно до нових положень упродовж шести місяців.





arguments.kyiv.ua