Які види посуду не можна мити в посудомийці: перелік

04.09.2024   21:40    583

Попри те, що за допомогою посудомийної машини можна значно зекономити час, воду та електроенергію, існують види посуду, які варто мити тільки вручну. Відповідальні виробники повідомляють про це в інструкціях з використання та наносять спеціальні позначки на свої вироби.

Чому деякий посуд не потрібно мити в посудомийній машині?

В цьому випадку може бути дві причини: занадто крихкий або сприйнятливий до високих температур матеріал. Посуд з крихкого скла може розбитися від вібрацій, якщо він занадто щільно розташований у кошику для миття. Деякі матеріали під впливом високих температур деформуються або тріскаються. Гаряча вода, як і мийні засоби, також може негативно вплинути на декоративне оздоблення посуду, таке як позолота, аплікації тощо.

Посуд, який краще помити вручну

Якщо ви переймаєтесь не тільки чистотою, але й тривалістю експлуатації вашого посуду, збереженням його якості та привабливого зовнішнього вигляду, запам’ятовуйте, що краще мити тільки руками.

Вироби з дерева та бамбука. Дошки для обробки, дерев’яні ложки, лопатки, миски та таці, посуд з бамбука потребують делікатного миття при помірних температурах. Особливо, якщо поверхні покрита лаком. Під дією гарячої води та пари на посуді з дерева можуть з’явитися тріщини та нерівності.

Останні новини:  9 ідей, як зберігати речі у маленькій квартирі

Інколи для виникнення подібних неприємностей вистачить й одного циклу миття та сушки у посудомийній машині. Виключенням може бути тільки дерев’яне приладдя та посуд, оброблені спеціальним водовідштовхувальним складом. Подібна інформація надається виробником на пакуванні.

Алюмінієвий посуд. Поверхня каструль і сковорідок під дією гарячої води та компонентів мийних засобів для посудомийки окислюється. Посуд стає чорним, і позбавитись неприємного забарвлення можна лише за допомогою наждачного паперу, і тільки частково. Але такі маніпуляції призводять до появи дрібних подряпин, що негативно впливає на процес приготування їжі.

Останні новини:  З чим носити джинси, щоб мати стильний вигляд

Чавун. Здавалося б, що може статися з чавунними сковорідками, які використовують десятиліттями та передають у спадок від бабусі до внучки? Небезпека миття чавунного посуду у посудомийці виявляється поступово. Мийні засоби непомітно руйнують поверхню, а під впливом вологи з часом з’являється іржа.




Срібло та мельхіор тьмяніють під дією високих температур у посудомийці. На них також можуть негативно вплинути мийні засоби.

Олов’яний та мідний посуд також не рекомендується мити у посудомийній машині. Занадто гаряча вода залишає плями на поверхні таких виробів, і вони втрачають естетичну привабливість.

Порцеляна, кришталь і пластик. В цьому випадку орієнтуйтесь на рекомендації виробника. 100% не варто використовувати посудомийку для миття тонких кришталевих фужерів і келихів, порцеляни, декорованої позолотою та розписом.

Останні новини:  Як до блиску очистити скляну душову кабіну: 2 натуральні засоби для миття

Деякі види пластика чудово витримують досить високі температури, для інших – миття у посудомийці загрожує деформацією, втратою забарвлення тощо.

Категоричне “Ні!” В жодному разі не мийте у посудомийній машині антикварний посуд і вироби, прикрашені перламутром або інкрустовані кісткою. Не варто також мити в ній ножі – вони можуть пошкодити саму машину.

І, само собою зрозуміло, що не можна мити у посудомийці електричну побутову техніку (чайники, міксери, тостери тощо). Бо це може стати останнім кроком до смітника. Хоча деякі елементи, як то металеві насадки для міксера чи кухонного комбайна можна помити й автоматично. Але не забудьте перед цим зазирнути в інструкцію до приладу.