Лимонний сік часто використовується в кулінарії або для домашніх косметичних процедур, а шкірка викидається. Адже саме в ній міститься найбільше корисних речовин, включаючи вітамін С, яким такий цінний цей фрукт. Завдяки цедрі лимон такий ароматний, адже ефірні олії містяться саме в ній, а не в соку.
Навіщо викидати цей цінний продукт, якщо його можна застосувати з користю для справи.
Як зберегти лимонні кірки
Зберегти кірки для подальшого використання можна двома способами:
- Заморозити. Подрібніть до потрібного розміру та заморозьте, розфасувавши у невеликі пакетики. Якщо ви заморожуєте великими шматками, можна розкласти їх на обробну дошку, заморозити, а потім зібрати в лоток або пакет. Якщо ви плануєте додавати в чай для аромату, можна різати на великі шматки. Якщо планується використовувати для приготування десертів, краще натерти на дрібній тертці;
- Висушити. Сушити кірки можна в електросушарці, духовці або просто в темному сухому місці, розклавши на папері.
Важливо пам’ятати, що білий шар між скоринкою та м’якоттю надає гіркоти. Шкірку необхідно обережно зрізати, можна зняти за допомогою спеціального пристрою або звичайної дрібної терки. Головне, щоб білого прошарку на цедрі не залишалося.
Хоча іноді пікантна гіркуватість не зашкодить, наприклад, при заварюванні чаю. Тут слід орієнтуватися на власний смак.
Як використовувати цедру лимона
Заморожену цедру можна використовувати, як і свіжу – додати в чашку чаю, випічку або екзотичну страву, посипати десерт дрібною стружкою, додати в кисіль або компот для аромату.
Деякі господині додають свіжу чи заморожену цедру при варінні варення. Наприклад, пару банок звичайного яблучного варення можна легко перетворити на лимонне, додавши цедру.
Сухі скоринки стануть справжнім магічним інгредієнтом на кухні. Із них можна робити унікальні напої.
- Чай для лінивих. Додати кірки до звичайного чорного або зеленого чаю, щоб надати йому тонкого цитрусового аромату.
- Чай власного приготування. За основу можна взяти будь-який чай, включаючи трав’яний. Додати до нього скоринки лимона, трохи сушеного імбиру. Можна поекспериментувати з додаванням запашних трав, наприклад м’яти або меліси.
- Вітамінний чай. Змішати сушені ягоди шипшини, лимонні кірки, ягоди смородини, горобини. Можна додавати інші інгредієнти на свій смак.
А ще сухі кірки можна подрібнити в кавомолці та поміняти як ароматизатор для випічки та десертів.
Маючи під рукою цей “таємний інгредієнт” легко дивувати гостей кулінарними здібностями.