У Китаї затонув новітній атомний підводний човен, Пекін намагався приховати втрату

Сьогодні,   08:31    584

У Китаї затонув новітній атомний підводний човен, Пекін намагався приховати втрату – ЗМІ

У КНР навесні 2024 року затонув найновіший атомний підводний човен класу «Чжоу». Військово-морські сили Народно-визвольної армії Китаю намагалися приховати втрату.

У CNN із посиланням на двох чиновників Міністерства оборони США заявили, що субмарина була побудована на корабельні недалеко від міста Ухань. Вона затонула біля пірса, передає OBOZ.UA

Співрозмовник журналістів сказав, що неясно, чи було ядерне паливо завантажене на судно, чи воно було без палива, коли сталася НП.

Останні новини:  Новий штам мавпячої віспи: Індія повідомила про перший випадок захворювання

Підводний човен, який затонув, є першим із нової лінійки суден класу «Чжоу». Вони мають характерну корму у формі літери X для покращення маневровості під водою.

«Не дивно, що ВМС НВАК спробували приховати той факт, що їх новий, перший у своєму класі атомний ударний підводний човен затонув біля пірса», – зазначило високопоставлене джерело з Пентагону.

Знімок від 10 березня, зроблений Maxar Technologies, показує судно класу Чжоу, пришвартоване в порту. Додаткові кадри із супутника, які з’явилися в розпорядженні CNN наприкінці червня, показують, що підводного човна вже немає.

Останні новини:  Байден і Зеленський зустрінуться за кілька тижнів

Незвичайну активність на корабельні першим помітив старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Том Шугарт.

Він регулярно вивчає супутникові фото пірсів КНР. «Я ніколи не бачив купу кранів, згрупованих навколо (одного місця)», – сказав він CNN.

Експерт додав, що зазвичай нові субмарини після спуску на воду перебувають на корабельні протягом декількох місяців, проходячи обладнання. Але кадри, зроблені з космосу, демонструють «зникнення» нового судна класу «Чжоу».

Останні новини:  Гарріс випереджає Трампа у шести ключових штатах

Додамо: Пекін проголосив модернізацію ВМС НВАК та її підводних сил одним зі своїх  пріоритетів, оскільки країна прагне створити армію світового класу нарівні зі Сполученими Штатами.

Останній публічний звіт про військову міць Китаю за 2023 рік говорить про те, що КНР експлуатує 48 дизельних ударних, шість атомних із балістичними ракетами та шість атомних ударних підводних човнів.





uainfo.org