У столиці Узбекистану Ташкенті в одній зі шкіл учителька декілька разів ударила учня після того, як він вимагав проводити урок російською мовою.
Про це повідомляють узбецька служба «Радіо Свобода» і Nuz.uz.
Зазначається, що інцидент стався 23 вересня на уроці російської мови в 6 класі.
В Мережі з’явився відеозапис, на якому вчителька грубо тягне учня з-за парти, а потім б’є його по обличчю. Хлопчик намагається повернутися на своє місце, але вчителька продовжує тягти його до дошки, бере за шию і б’є.
Заткнись, на русском будешь говорить на своей родине!
В узбекской школе учитель избила русского шестиклассника за то, что он попросил говорить на уроке русского языка на русском
Женщина заявила, что ни о чем не жалеет, а Узбекистан страна для узбеков, остальные пусть уезжают pic.twitter.com/aZa0SZB1ZQ— ARSEN (@Ars7513) September 26, 2024
За інформацією Nuz, після інциденту класна керівниця вимагала від дитини публічно попросити вибачення перед учителькою, за те, що та побила його.
Натомість батьки-росіяни вже поскаржилися, що замість вибачень від вчительки вони почули, що «Узбекистан – це країна для узбеків, а решта нехай їде». Тому вони вже поскаржилися до місцевої поліції.
Цей випадок не залишився непоміченим у РФ. Путінський режим не змарнував нагоди заявити про «переслідування російськомовних». Так, «пресалкаше» російського МЗС Марія Захарова вже висловила свій протест.
Захарова заявила про начебто «багатовіковий позитивний вплив російської мови у взаємному спілкуванні та культурно-освітніх, наукових, соціально-економічних відносинах» з Узбекистаном. Вона додала, що це питання перебуває в «полі найпильнішої уваги», і Узбекистан попросили «вжити заходів» щодо вчительки.
Віцеспікер узбецького парламенту Алішер Кадиров відповів на слова Захарової, заявивши, що Росії треба займатися «своїми внутрішніми справами», а не внутрішніми справами Узбекистану.
«Права дитини порушуються у школі Республіки Узбекистан щодо дитини громадянина Узбекистану, і заходи вживаються на підставі законів, ухвалених від імені народу Узбекистану. Замість того, щоб перейматися нашими внутрішніми справами, було б правильно, якби вони займалися власними проблемами, яких у них достатньо», – пояснив він.
Експерт у сфері освіти Узбекистану Коміл Джалілов назвав слова Марії Захарової «майстер-класом щодо створення політичної проблеми».
«Можливо, ми зможемо сказати тим на півночі, хто все ще вважає себе «старшим братом» або «старшою сестрою», що Узбекистан – суверенна держава і що ми можемо самі розв’язати проблему дисципліни в школах Узбекистану?» – заявив він.