США відреагували на "мирний план" Китаю щодо війни в Україні

14.09.2024   20:41    21

США відреагували на мирний план Китаю щодо війни в Україні

Фото: Hillel Neuer/Twitter

Заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд

Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участі обох країн, називаючи такий крок «єдиним шляхом вирішення української кризи».

Китайська пропозиція з шести пунктів, що стосується вирішення так званої «української кризи», не доповнює Українську Формулу миру і не передбачає підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Про це у п’ятницю, 13 вересня, заявив заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд, пише Укрінформ.

Останні новини:  “‎Вбивця ворожих кораблів”‎: Британія спустила на воду свою найсучаснішу атомну субмарину

«План Китаю з шести пунктів створить небезпечний прецедент. Ми тут не для того, щоб винагороджувати порушників Статуту ООН», — підкреслив Вуд.

Дипломат наголосив, що найшвидший шлях до миру для Росії — це виведення її військ з України та припинення повітряних атак на її територію.

Вуд також зазначив, що Пекін підтримує російську агресію через своє так зване «партнерство без обмежень» та широкомасштабну підтримку російської оборонної промисловості, що дозволяє Росії продовжувати війну в Україні.

Останні новини:  Вибори у США: Трамп переконаний, що повинен отримати «100% голосів євреїв»

«Китай постачає Росії матеріали подвійного призначення, такі як компоненти озброєння, обладнання та сировину. Ці поставки включають нітроцелюлозу, верстати, мікроелектроніку, оптику, безпілотники та технології для крилатих ракет, які Росія використовує для атак на мирних жителів і руйнування інфраструктури України. Як Китай може бути прихильником миру, якщо він дозволяє Росії воювати?» — наголосив Вуд.

Останні новини:  Суд в Естонії звільнив під заставу прокремлівського політика, обвинуваченого в держзраді

Крім того, він заявив, що Китай допомагає Росії розповсюджувати пропаганду та дезінформацію про Україну, виправдовуючи війну «законними міркуваннями безпеки». Американський дипломат наголосив, що «дії Росії в Україні не мають жодного законного виправдання».

korrespondent.net