Вчені знайшли докази існування цивілізації тартесців

29.08.2024   18:30    39

Вчені зробили приголомшливе відкриття на місці проведення розкопок Касас-дель-Туруньюэло (Casas del Turuñuelo), пише Успіх in UA.

Археологи знайшли зображення, що доводить існування Тартесійської цивілізації.

Як зазначається, науковці вперше виявили сліди стародавнього народу Тартесс, який жив у епоху пізньої бронзи на південному заході Піренейського півострова Іспанії.

Відомо, що культура тартесців – це поєднання місцевих палеоіспанських та фінікійських рис. Люди говорили нині вимерлою мовою, відомою як тартеська, і володіли мистецтвом металургії та металообробки. Бронзові вироби славилися складним дизайном. Це могли бути неглибокі жаровні у формі тарілок, хитромудрі фібули, паскові пряжки, повідомляє apostrophe.ua.

Останні новини:  Батьківщиною праіндоєвропейців назвали прикордонні райони Ірану і Туреччини

Примітно, що тартесці поклонялися богині на ім’я Астарта та чоловічому божеству Баалу.

Днями Вища рада наукових досліджень оголосила про нове відкриття на місці розкопок. Вчені виявили у руїнах святилища, яке використовували для ритуального жертвопринесення тварин, перші людські зображення народу Тартесс. Рельєфи датують п’ятим століттям до нашої ери і є визначною знахідкою.

Останні новини:  Найбільші ведмеді на Землі вдерлися в місто: чому вони тут і куди прямують

На двох рельєфах зображені жіночі фігури, які інтерпретують як зображення тартеських богів. Інші три рельєфи фрагментарні і перебувають у поганому стані, хоча на одному з них було виявлено зображення тартеського воїна.

Як кажуть археологи, ця надзвичайна знахідка є глибокою зміною поглядів у розумінні народу Тартесс, який традиційно вважається аніонічною культурою, що представляє божественність за тваринними чи рослинними мотивами, або через бетили (священне каміння).

Останні новини:  Науковці виявили новий вид стародавніх рептилій, що населяли моря 125 млн років тому

Відкриття дозволять краще зрозуміти культуру і віру древнього народу Тартесс, які досі залишалися значною мірою оповиті таємницею.