Японія запустила в космос перший у світі дерев'яний супутник LignoSat

Сьогодні,   19:30    283

Супутник LignoSat, виготовлений із хонокі, має продемонструвати космічний потенціал дерева.

Японські вчені успішно запустили у космос перший дерев’яний супутник, що знаменує новий етап у дослідженні використання дерева для місій на Місяці та Марсі. Супутник під назвою LignoSat був розроблений університетом Кіото у співпраці з компанією Sumitomo Forestry. Він буде доставлений на Міжнародну космічну станцію в рамках місії SpaceX, а згодом вивільнений на орбіті на висоті приблизно 400 км над Землею.

Останні новини:  Time представив список найзначніших винаходів 2024 року

Про це пише Reuters.

LignoSat, що походить від латинського слова для «дерева», має на меті продемонструвати можливості цього відновлювального матеріалу для використання в космічному середовищі. Астронавт Тако Дої з університету Кіото підкреслив важливість дерева, заявивши: «Маючи доступ до цього матеріалу, ми зможемо будувати житло та працювати в космосі протягом тривалого часу».

В рамках 50-річного плану з посадки дерев і будівництва дерев’яних споруд на Місяці та Марсі, команда Дої розробила дерев’яний супутник, сертифікований NASA, щоб підтвердити, що дерево може бути придатним для космічних досліджень.

Останні новини:  У Колорадо виявили рештки болотного мешканця, який жив ще за часів динозаврів

Вчені з’ясували, що хонокі, традиційна японська магнолія, найкраще підходить для космічних апаратів, після 10-місячного експерименту на Міжнародній космічній станції. LignoSat виготовлено з хонокі без використання гвинтів і клею, завдяки традиційній японській техніці.

Після розгортання супутник залишиться на орбіті протягом шести місяців, під час яких електронні компоненти будуть вимірювати, як дерево реагує на екстремальні умови космосу з температурними коливаннями від -100 до 100 градусів Цельсія кожні 45 хвилин. LignoSat також перевірить здатність дерева зменшувати вплив космічної радіації на напівпровідники, що може бути корисним для будівництва дата-центрів.




«Хоча це може виглядати як застаріла ідея, насправді дерево — це новітня технологія, оскільки людство прагне до колонізації Місяця та Марса,» — зауважив Кенджі Карія з дослідницького інституту Sumitomo Forestry Tsukuba.

Останні новини:  Японські науковці вивели на орбіту Землі секретний військовий супутник