Що далі людство заходить у вивченні космосу, то складніше ігнорувати той факт, що наша Сонячна система буквально дивом ще залишилася недоторканою. Останнє дослідження NASA дає зрозуміти, що ще в 21 столітті Земля зіткнеться з серйозною проблемою у вигляді можливого поглинання іншою галактикою пише https://t4.com.ua.
Йдеться про нове дослідження агентства: останні роки галактика COSMOS-AzTEC-1 серед астрономів відома як «аномальний монстр» і причиною цього стало неймовірно часте і швидке зіркоутворення. За останню сотню років галактика, сформована понад 13 мільярдів років тому, наситилася нестабільними газовими хмарами, які продовжують штампувати зірки.
Крім цього, «аномальний монстр» швидко поглинає сусідні галактики та системи, що в результаті загрожує і Чумацькому шляху – COSMOS-AzTEC-1 рухається до центру Чорної діри набагато швидше, а значить є ймовірність, що наша Сонячна система «прожується» його магнітним полем.
Зазначимо, що галактика Чумацький шлях уже вважається мертвою. Рік тому, у квітні 2023 року, вчені з університету Тохоку висунули теорію про смерть Чумацького шляху, яка сталася кілька мільярдів років тому. На думку дослідників, понад 2 млрд років на Чумацькому шляху не зароджувалися зірки — це припинилося лише близько 5 млрд років тому.
Зазначимо, що «аномальний монстр», який штампує та поглинає сусідні галактики, також може зробити з нашої Сонячної системи щось нове. Результати спостережень вказують на те, що зірки в COSMOS-AzTEC-1 народжуються у 1000 разів частіше, ніж у Чумацькому Шляху. Можливо ця галактика поглинає сусідні та отримує газ для формування нових зірок.
Космологічні моделі описують активне зіркоутворення на ранньому етапі розвитку, але після цього галактика «зменшує оберти» і стає пасивною, як Чумацький Шлях. COSMOS-AzTEC-1 живе за своїми правилами і вже кілька мільярдів років невтомно формує зірки, наповнюючи простір світлом.