Запуск космічного корабля Starliner відклали за три хвилини до старту

02.06.2024   09:00    1013
Запуск космічного корабля Starliner відклали за три хвилини до старту

Фото: thehill.com

Запуск корабля Starliner відклали за кілька хвилин до старту

Це вже третє перенесення старту корабля, який намагаються запустити NASA і Boeing. Причина скасування наразі не повідомлялася.

У США за кілька хвилин до старту вкотре скасували перший запуск космічного корабля Starliner з астронавтами на борту. Він мав злетіти з космічної станції на мисі Канаверал вдень у суботу, 1 червня, повідомляє The Hill.

Останні новини:  Дональд Трамп зробив нові заяви щодо війни в Україні

Зазначається, що запуск відклали, коли до кінця зворотного відліку залишалося  3 хвилини 50 секунд.

Поки що невідомо, що спричинило затримку. Це мають з’ясовувати команди NASA та компаній Boeing і ULA, які беруть участь у запуску, повідомили в космічному агентстві.

На борту Starliner знаходилися астронавти NASA  – 58-річна Суніта Вільямс та 61-річний Баррі Вілмор.

Останні новини:  США заборонили використання софту Касперського

Місія Starliner мала стартувати 6 травня, але була скасована через проблему з клапаном, що призвело до затримки історичного зльоту. 14 травня місію знову відклали – цього разу через витік ракетного палива та додаткові випробування.

У разі вдалого завершення тестовий політ Starline наблизить Boeing до регулярних польотів на Міжнародну космічну станцію та назад. Планується, що астронавти мають взяти участь, зокрема, в дослідженнях фізіологічного впливу космічних польотів на людину. Долетіти до Міжнародної космічної станції вони мають приблизно за 26 годин, а пробудуть на ній близько тижня.

Останні новини:  Перші санкції Євросоюзу проти російського газу не створять проблем для Путіна, – Reuters 

Boeing має кілька резервних дат запуску: 2, 5 і 6 червня. Але в компанії не підтвердили, чи здійснять повторний запуск у неділю. Це залежить від аналізу даних для визначення того, що стало причиною суботнього збою.


korrespondent.net