Як подолати безсоння природним шляхом

22.06.2024   19:00    7

Через сучасний ритм життя і щоденний стрес багато людей стикаються з проблемами зі сном. А застосування лікарських препаратів для боротьби з безсонням має короткостроковий ефект і може викликати звикання. Як налагодити сон природним шляхом, розповіла лікар-терапевт і інфекціоніст Фаллахі Нуржахан.

Перший спосіб боротьби з безсонням – це правильний режим. Лягати спати і прокидатися кожен день необхідно в один і той же час, щоб налагодити біологічний годинник.

Останні новини:  Дієтологи пояснили, чим небезпечне вживання кокосового та мигдального молока

Дорослій людині необхідно спати 7-8 годин на добу. За 2-3 години до відходу до сну слід приймати ванни з ефірними маслами або хоча б теплий душ. Не завадить і коротка півгодинна прогулянка на свіжому повітрі.

Перед сном краще утриматися від важкої їжі, радить лікар. Замінити її можна легким перекусом у вигляді йогурту або банана. Обов’язкові при цьому фізичні навантаження-заняття спортом, танці або фітнес до 19 години вечора.

При цьому Нуржахан попереджає, що ні в якому разі не можна змушувати себе спати. Це може посилити тривогу і нервову напругу. Якщо протягом півгодини заснути ніяк не виходить, можна спробувати почитати книгу або послухати спокійну музику і повернутися в ліжко, коли прийде відчуття легкої сонливості.

Останні новини:  Навіть невелика кількість смаженої їжі підвищує ризик інфарктів