Виявити ризик хвороби Альцгеймера можна по очах

22.06.2024   14:00    4

Дослідники з Університету Отаго припускають, що проста перевірка зору може допомогти діагностувати найбільш ранні стадії старечих захворювань ще в середньому віці.

Частини сітківки раніше пропонувалися в якості біомаркерів хвороби Альцгеймера, але вчені з багатопрофільного дослідницького центру здоров’я і розвитку Данідіна при Університеті Отаго вивчали здатність сітківки вказувати на когнітивні зміни в більш ранньому віці.

Керівник дослідження доктор Ешлі Барретт-Янг каже, що хвороби старості, такі як хвороба Альцгеймера, зазвичай діагностуються, коли люди починають щось забувати або поводитися дивно. Часто це відбувається, коли хвороба вже прогресує. Раннє виявлення можливе за допомогою МРТ або інших методів візуалізації мозку, але для більшості це дорого і непрактично.

Останні новини:  Складено антирейтинг з 5 найбільш шкідливих продуктів для зору

“Є надія, що в найближчому майбутньому штучний інтелект зможе зробити знімок сітківки ока людини і визначити, чи піддається ця людина ризику розвитку хвороби Альцгеймера, задовго до того, як у нього з’являться симптоми. А значить, буде можливість заздалегідь почати лікування”, – зазначає Барретт-Янг.

У дослідженні, були проаналізовані дані 865 осіб у віці 45 років. У них вивчали шар нервових волокон сітківки (RNFL) і шар гангліозних клітин (GCL).

Останні новини:  Названо сім кращих звичок для продовження здорового стану серця

Вчені виявили, що більш товсті RNFL і GCL в середньому віці пов’язані з кращими когнітивними здібностями в дитинстві і в дорослому віці. Більш тонкий RNFL був пов’язаний з більш швидким зниженням швидкості обробки інформації від дитинства до дорослого життя.

“Ці результати показують, що RNFL може бути показником загального стану мозку. Це підкреслює потенціал оптичного сканування для допомоги в діагностиці зниження когнітивних функцій”, – зазначає Барретт-Янг.

Останні новини:  Наслідки нестачі клітковини в раціоні харчування