США почали використовувати безпілотні наземні транспортні засоби в тунелях: новий етап військового застосування роботів

01.06.2024   10:41    802

У навчаннях, які проходили з 19 квітня по 31 травня, взяли участь понад 8,1 тис. учасників з 27 країн, у тому числі контингентів НАТО.

Тунельна війна передбачає використання тунелів і підземних порожнин для військових дій, як наступальних, так і оборонних. Це включає створення підземних споруд для нападу або захисту, використання існуючих природних печер і будівництво штучних підземних споруд. Тунелі можна використовувати для підриву укріплень, раптових атак, створення засідок, проведення контратак і прихованого переміщення військ. Вони також служать укриттями від нападів ворога.

Використання тунелів під час конфлікту Ізраїлю та ХАМАС продемонструвало важливість підготовки до такого типу війни. Незважаючи на давню тактику, вона залишається актуальною і сьогодні. Розробка методів і навчання, особливо з використанням UGV, має вирішальне значення для мінімізації людських жертв, які часто пов’язані з такими умовами.

Останні новини:  Зброя йтиме напряму: Південна Корея на тлі угоди РФ та КНДР скасує заборону передачі Україні боєприпасів

Навчання AL24 включали не лише такі сценарії, як підземна війна, але й психологічні операції, розчищення будівель, комбіновані штурми, швидкісне введення канату, спуск по канату та порятунок заручників. Ці навчання є важливими для підготовки сил до дій у різноманітних та складних умовах.

Під час навчання дистанційно керований тактичний наземний робот Micro Tactical Ground Robot керував підземним проходом. Зелені берети з 19-ї групи спеціальних сил (ВДВ) Національної гвардії штату Юта тренувалися разом з партнерськими силами поблизу Тіфніта, Марокко.

Останні новини:  У Німеччині затримали трьох шпигунів, які працювали на Росію

Протягом багатьох років ХАМАС розробив розгалужену мережу тунелів під Газою, які використовуються для різних військових дій. Ці тунелі дозволяють ХАМАС здійснювати раптові атаки, пересуватися непомітно та зберігати зброю в безпеці від ізраїльських авіаударів. Деякі тунелі навіть простягаються під кордоном з Ізраїлем, уможливлюючи проникнення за ізраїльські лінії.

У 2023 році армія оборони Ізраїлю активізувала зусилля з виявлення, захоплення та знищення цих тунелів. Ця операція, яку часто називають «тунельною війною», включала передові технології, такі як підземні роботи (подібні до тих, що використовувалися під час навчань), геофізичні системи виявлення та спеціалізовані дрони.

Тунелі, побудовані ХАМАСом, часто дуже складні, з освітленням, системами вентиляції та інфраструктурою для підтримки тривалого перебування під землею. Вони використовуються для зберігання боєприпасів, запуску ракет і підготовки транскордонних атак. Будівництво цих тунелів потребує значного досвіду та ресурсів, які часто отримуються за рахунок використаних будівельних матеріалів.

Останні новини:  В Eurostat повідомили, в яких європейських країнах найвищі ціни
Дистанційно керований мікротактичний наземний робот переміщується сходами, що ведуть до підземного проходу під час навчань «Африканський лев 2024» (AL24). (Джерело зображення: Міністерство оборони США)
Дистанційно керований мікротактичний наземний робот переміщується сходами, що ведуть до підземного проходу під час навчань «Африканський лев 2024» (AL24). (Джерело зображення: Міністерство оборони США)

Тунельна війна мала значний вплив на конфлікт у 2023 році. Зусилля знищити ці тунелі перервали операції ХАМАС і зменшили частоту транскордонних атак. Однак таємна та адаптована природа тунелів робить це складним і постійним викликом.
Тому надзвичайно важливо підготуватися до такої тактики, і американські військові, схоже, визнали це під час навчань у Марокко.


wheel-news.com