Дев’ять продуктів, якими щодня харчуються найбільш довгоживучі люди у світі

15.06.2024   22:00    16

Багато харчуються неправильно і свіжим продуктам нерідко вважають за краще напівфабрикати. Однак харчування-запорука довгого життя, зазначає автор статті. Вона розповідає, що кожен день їдять довгожителі по всьому світу. Серед продуктів можна зустріти картоплю і часник, які знайдуться в кожному будинку.

Це найпопулярніші продукти в регіонах, де живе найбільше людей старше 100 років.

Давайте зізнаємося: у себе в США ми харчуємося далеко не самою здоровою їжею. Насправді, стандартна американська дієта, в якій багато напівфабрикатів, доданого цукру і насичених жирів, істотно шкодить нашому здоров’ю.

Слава богу, у світі є чимало місць, з яких можна брати приклад. Так, “блакитні зони” – це п’ять регіонів світу, де найвища концентрація людей старше 100 років. Ми багато чому можемо у них повчитися, дізнавшись про їх спосіб життя і повсякденному раціоні харчування.

До цих регіонів відносяться Сардинія в Італії, Окінава в Японії, Острів Ікарія в Греції, півострів Нікоя в Коста-Ріці і місто Лома-Лінда в Каліфорнії. У кожному з них люди харчуються різними продуктами, які характерні для цих місць і для їх способу життя. Але буде корисно дізнатися, що вони їдять, щоб зрозуміти, які продукти слід включити в свій раціон, щоб наша їжа стала трохи більш здоровою.

Ось деякі продукти з числа тих, якими регулярно харчуються самі довгоживучі люди на нашій планеті.

1. Авокадо

Лома-Лінда в Каліфорнії є однією з п’яти “блакитних зон”. Це унікальна громада, в якій живуть в основному адвентисти сьомого дня.

Останні новини:  Апельсиновий сік здатний допомогти в боротьбі з деменцією

Жителі цієї громади регулярно відправляють релігійні обряди і 24 години на тиждень проводять в стані спокійного споглядання і роздуми. Крім того, члени цієї громади дотримуються в основному вегетаріанської дієти, в якій багато корисних і здорових продуктів.

Авокадо, що володіє великою користю для здоров’я, є стандартною їжею жителів Лома-Лінди. У статті в журналі National Geographic на тему “блакитних зон” повідомляється, що авокадо знижує холестерин, а калію в ньому на 30% більше, ніж в бананах.
Вчені також з’ясували, що авокадо допомагає регулювати вагу, знижує ризик ожиріння і виникнення діабету другого типу.

2. Квасоля

Квасоля є одним з основних продуктів харчування в “блакитних зонах”. У ній багато клітковини та інших поживних речовин, що допомагають боротися з хворобами. Наприклад, спаржева квасоля-це невід’ємна частина повсякденного раціону на острові Ікарія в Греції. Вона має властивості, що допомагають запобігати раку, серцеві захворювання і діабет.

Жителі півострова Нікоя в Коста-Ріці щодня їдять чорну квасолю, часто з рисом і маїсовими коржами. Чорна квасоля багата клітковиною і антиоксидантами. Відомо, що вона допомагає боротися з діабетом, є хорошим профілактичним засобом від раку і знижує ризик серцево-судинних захворювань.

3. Часник

Населення японського острова Окінава регулярно їсть часник. У статті в журналі National Geographic стверджується, що часник – це “одне з найпотужніших природних лікарських засобів”, яке знижує ризик виникнення ряду хвороб, часто з’являються у людини в міру старіння.
Часник також є сильним антиоксидантом і має протизапальні властивості. Відомо, що він сприяє запобіганню деяких видів раку, діабету і серцево-судинних захворювань.

Останні новини:  Названі продукти, здатні продовжити життя на 5 років

4. Картопля

Картопля-це основний продукт харчування для тих, хто живе в Греції на острові Ікарія. Крім того, солодкий фіолетовий картопля (його називають ІМО) регулярно їдять в Японії на Окінаві.

У такому картоплі містяться хімічні сполуки антоціани, які допомагають запобігати хворобам. Крім того, солодка картопля містить багато вітаміну А, В6, С, калію і клітковини.

Деякі люди вважають, що біла картопля шкідливий, оскільки містить велику кількість вуглеводів. Але жителям Ікарії він допомагає запобігати і справлятися з діабетом, а також знижувати кров’яний тиск.

5. Оливкова олія

А ще жителі Ікарії щодня вживають оливкову олію. У журналі відкритого доступу Nutrients були опубліковані дані дослідження, що вказують на те, що натуральне оливкова олія дуже корисно для здоров’я. Тому багато жителів Середземномор’я, де широко використовується таке масло першого віджиму, є чи не найздоровішими людьми на нашій планеті.

Наприклад, оливкова олія допомагає людині не набирати зайву вагу, знижує кров’яний тиск, зменшує ризик виникнення певних видів раку і в цілому зміцнює здоров’я, володіючи протизапальними властивостями.

6. Лосось

Лосось та іншу жирну рибу регулярно вживають в їжу адвентисти з брухту-Лінди, причому навіть ті, хто вважає за краще рослинні продукти.
Лосось багатий жирними кислотами омега-3, які покращують роботу серця і знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, а також зменшують хронічні запалення.

Останні новини:  Чи можна застудитися, якщо спати з увімкненим кондиціонером, розповіли лікарі

7. Хліб на заквасці

Італійська Сардинія теж входить в число “блакитних зон”. Живуть там люди харчуються такими продуктами, як козяче молоко, коржі, нут і кислий хліб.

Сардинський кислий хліб робиться з цільної пшениці і живих лактобактерій. Як повідомляє журнал National Geographic, в процесі випікання кислого хліба цукор і глюкоза перетворюються в молочну кислоту. Це призводить до зниження глікемічного індексу, завдяки чому у людини довше зберігається відчуття ситості, а рівень цукру в крові не піднімається.

8. Томати

Сардинці також люблять місцеві томати і використовують їх в приготуванні найрізноманітніших страв. У помідорах міститься речовина лікопін, що є антиоксидантом і володіє протизапальними властивостями. Він також знижує кров’яний тиск, ризик метаболічного синдрому та інсульту і покращує стан серцевого м’яза.

У томатах черрі вищий вміст бета-каротину, який, згідно з даними наукових досліджень, знижує ризик розвитку пухлини при раку простати.

9. Вино

Напевно, це найкраща новина за весь день. Так, багато жителів “блакитних зон” щодня келихами п’ють червоне вино, яке становить невід’ємну частину їх здорової дієти.

Згідно з офіційним вебсайтом “блакитних зон”, багато їх мешканці випивають по два келихи в день, а сардинці п’ють вельми специфічне вино, яке називається Каннонау.

У ряді наукових досліджень робиться висновок про те, що червоне вино корисно для серця завдяки високому вмісту антиоксидантів і поліфенолу.

Звичайно, пити в будь-якому випадку треба помірно. А якщо у вас виникають питання, треба обов’язково поговорити з лікарем.